CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Piotr Rosolowski

Piotr Rosolowski

Výpis filmů autora

Králík po berlínsku

Králík po berlínsku

Bartek Konopka, Piotr Rosolowski / Polsko, Německo / 2009 / 51 min. 0 sec.

Alegorický dokument podmanivě vypráví o konci ideologií očima zvířat, když popisuje život divokých králíků na dlouhém území nikoho, které rozdělovalo jedno město a které se v mezeře mezi dvěma světy stalo pozoruhodným biotopem, poničeným až pádem berlínské zdi.

bez náhledu

Peter Handke – Jsem v lese. Možná se opozdím...

Corinna Belz / Německo / 2016 / 89 min. 0 sec.

Dokumentární portrét věnovaný životu a dílu rakouského spisovatele Petera Handkeho (1942). Prostřednictvím rozhovorů, citací a archivních materiálů nahlíží Corinna Belzová do života a myšlení slavného umělce. Vytváří empatický a inspirativní film o vnímání reality a její přeměně v umělecké dílo a podněcuje otázku po tom, jak by měl člověk žít.

Umění zmizet

Umění zmizet

Bartek Konopka, Piotr Rosolowski / Polsko / 2013 / 51 min. 0 sec.

Ve snímku o haitském knězi Amonovi, který v 80. letech minulého století navštívil Polsko a pomocí voodoo rituálů se snažil osvobodit „bílé otroky“, se mísí dokumentární přístupy s poetickou spirituální fabulací. Koláž založená na efektivní juxtapozici civilizací osciluje mezi kulturologickým žertem a společenskou esejí. Mrazivě i komicky zároveň působí Amonovo „čerwuišovské“ poznávání nové reality. Fronty na nedostatkové zboží vnímá jako vnější pozorovatel až filosoficky: „Sešli se, aby byli spolu, ale přesto byl každý sám.“

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme