CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Roger Horn

Roger Horn

Výpis filmů autora

Africká filmová škola

Africká filmová škola

Roger Horn / Jihoafrická republika / 2017 / 5 min. 2 sec.

Nalezené 8mm rodinné filmy z návštěvy safari pocházejí z Jihoafrické republiky a Zimbabwe 60. let – doby apartheidu. Autor se hlásí k inspiraci avantgardním filmem Unsere Afrikareise Petera Kubelky a montáží záběrů chce kriticky reflektovat koloniální reprezentaci africké krajiny. „Po deseti letech života v Jihoafrické republice jsem hledal abstraktní formu, pomocí které bych zauvažoval nad cestou, již jsem coby filmař urazil, a vyjádřil své obavy týkající se zkreslování obrazu Jižní Afriky.“ R. Horn

DOVOLENÁ U MOŘE NADVLÁDY

DOVOLENÁ U MOŘE NADVLÁDY

Roger Horn / Německo / 2020 / 4 min. 51 sec.

Dovolená ve Španělsku roku 2019 přinesla režisérovi místo vytouženého odpočinku obrazy imigrantů vytahovaných z moře i protestů katalánských separatistů v metropoli Barceloně, které ve svém filmu formou bolestné vzpomínky klade v záběrech home videa i found footage jeden přes druhý.

Výzkum / Vzpomínka (Dialogy)

Výzkum / Vzpomínka (Dialogy)

Roger Horn / Jihoafrická republika, Zimbabwe / 2018 / 18 min. 0 sec.

Dokument kombinuje rozhovory s účastníky etnografického výzkumu, který sám filmař vedl, a pásmo jeho vlastních osobních úvah a postřehů. Zvukový záznam, nashromážděný během tří let před koncem autoritativní vlády zimbabwského prezidenta Mugabeho, obrazově doprovází záběry Rhodesie z 8mm pásu.

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme