CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Sarah Wood

Sarah Wood
Sarah Woodová (1967) ve své found footage tvorbě zkoumá dokumentární materiály, vztah historie a paměti či význam archivních institucí. Švitoření × 10 (2015) je jejím třetím filmem na MFDF Ji.hlava.

Výpis filmů autora

bez náhledu

Chtěla bych být sekretářkou

Sarah Wood / Velká Británie / 2007 / 11 min. 40 sec.

Jsem špion

Jsem špion

Sarah Wood / Velká Británie / 2014 / 22 min. 0 sec.

Obrysy viditelného prozkoumávané v nalezených obrazech sceluje možnost úhlů nadhledu. Ptačí perspektiva je úběžníkem efektivního pozorování, sledování se jeví nevyhnutelné. Skutečnost, která se stává historií v okamžiku pojmenování či zobrazení, nad svými odrazy ztrácí kontrolu.DETAIL:Cílem špionáže není jen získávání informací, ale i experimentování a testování možností jejich využití.

Lidé lodí

Lidé lodí

Sarah Wood / Velká Británie / 2016 / 22 min. 0 sec.

Esejistická úvaha nad přemisťováním lidí od konce druhé světové války po současné masové útěky před válkami, ohrožením života nebo environmentálními katastrofami po celé zemi. Obrazy živlů a převzaté výjevy z filmů Humphreyho Jenningse či Dereka Jarmana zkoumají i vztah mezi reprezentací pohybů a myšlenek. „Zápisky ze země, jež se znenadání ocitla v politické izolaci. Snímek Lidé lodí se zamýšlí nad významem přijetí a odpradávna existujícím rámcem pohostinnosti.“ S. Woodová

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme