CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Silvia Maglioni

Silvia Maglioni
Umělecké duo Silvia Maglioni a Graeme Thomson zaměřuje svou tvorbu především na film, videoinstalace a performance art. Jejich filmy charakterizuje intermediální hra, zkoumání hranic filmového jazyka a vliv myšlenek Gillese Deleuze a Félixe Guattariho. Snímek Faksimile života (2009), věnovaný Deleuzově filozofickému odkazu, se v tomtéž roce objevil na MFDF Ji.hlava v sekci Opus Bonum.

Výpis filmů autora

Faksimile života

Faksimile života

Silvia Maglioni, Graeme Thomson / Francie, Velká Británie, Itálie / 2009 / 116 min. 0 sec.

Hlas, který se ozývá z dávného záznamu přednášky na univerzitě Paris 8 Vincennes, patří Gillesi Deleuzovi a je připomínkou intelektuálního dobrodružství sedmdesátých let, jehož politické a estetické echo rezonuje v přerývané, dispozitivní struktuře na čistě kinematografickém území.

Nezvěstný

Nezvěstný

Silvia Maglioni, Graeme Thomson / Itálie, Velká Británie, Francie / 2015 / 117 min. 0 sec.

Divadelní spolek Nature Theatre of Oklahoma se vydává na transatlantickou plavbu, jejímž hlavním cílem je natočit film o bývalém členovi souboru, který záhadně zmizel. Jejich tvůrčí experiment uvádí do chodu režim kontroly, jenž prostupuje všemi složkami lodi a je mnohoznačnější a nepostižitelnější než tradiční hierarchické formy moci. Esej navazující na Kafkovu Ameriku a Guattariho Projekt filmu podle Kafky žene filmovou řeč k bodu, v němž se rozkládá na vzájemně se proplétající gesta, afekty, pohledy, hlasy, zvuky či fragmenty příběhů, a naznačuje možný únik z mocenského programu do světa nejistoty, otevřenosti a změny.DETAIL:„Našel jsem místnost plnou monitorů, které kontrolovali vedoucí spolku Theatre... Byly tam záznamy toho, co se právě dělo, toho, co už se stalo, i toho, co se ještě nestalo. Nevědí prý ale, který je který.“

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme