CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Thomas Mohr

Thomas Mohr
Původem německý filmař Thomas Mohr (1954) žije v nizozemsku. Ve své tvorbě hledá nové postupy generování obrazů, dříve byl zaujat abstrakcí, pak digitální fotografií. Na MFDF Ji.hlava uvedl snímek Myšlenky v řádcích (2014), v němž kombinacemi obrazů seřazených do pravidelných mřížek evokoval jízdu a zároveň pouť krajinou textu.

Výpis filmů autora

bez náhledu

Dopad 9.2

Thomas Mohr / Nizozemsko / 2016 / 10 min. 44 sec.

Autor klade vedle sebe 59 049 osobních fotografií z dlouholetého projektu, zde vybrané z let 2002 a 2003, vytvořených v atmosféře po 11. září, do repetitivních geometrických kompozic, jež tvoří proměnlivou strukturu možného nekonečna výkladu vzpomínek, doprovázenou hudební skladbou, která se inspirovala básní Thomase Hardyho The Comet at Yalbury. Původem německý filmař Thomas Mohr (1954) žije v Nizozemsku. Ve své tvorbě hledá nové postupy generování obrazů, dříve byl zaujat abstrakcí, pak digitální fotografií. Na MFDF Ji.hlava uvedl snímek Myšlenky v řádcích (2014), v němž kombinacemi obrazů seřazených do pravidelných mřížek evokoval jízdu a zároveň pouť krajinou textu.„Co si pamatujeme, co zapomínáme a co si z toho skutečně vezmeme? Pomo cí 531 441 snímků nafo cených během třiceti let se snažím zjistit, jak se naše vzpomínky mění ve zkušenosti.“

Habitat3-1B-S3.06F

Habitat3-1B-S3.06F

Thomas Mohr / Nizozemsko / 2021 / 6 min. 37 sec.

Důsledně katalogizovaný archiv fotografií vytváří taxonomii tvarů a barev, která se vyjevuje v geometrických uspořádáních a pulzujícím rytmu dramatického pohybu architektury souvislostí. Svým tradičním vizuálním postupem režisér tentokrát rozebírá a skládá ideu funkcionalistického bydlení.  

bez náhledu

Křivka učení

Martijn Comes, Thomas Mohr / Nizozemsko / 2015 / 16 min. 0 sec.

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme