CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Tomáš Polenský

Tomáš Polenský

Výpis filmů autora

bez náhledu

Kaiser Kanner Dirigent

Viktor Portel / Česká republika / 2011 / 13 min. 0 sec.

FilmHEREC zmnožuje portrét Oldřicha Kaisera. Různost pohledů je daná už ztvárněním postavy z Čapkova románu Život a dílo skladatele Foltýna. Geniální hudebník Kanner se živí hraním na klavír po putykách. Hraje ho herec-Kaiser a zároveň s ním v dvojroli jako dirigent rozmlouvá. V ateliéru je ale také přítomen člověk-Kaiser, zápasící s alkoholem a možná promarňující svůj talent.

Od bratra k bratru

Od bratra k bratru

Viktor Portel / Česká republika / 2010 / 11 min. 0 sec.

1 vražda 2 ochránit mlčením 3 každý svou cestou 4 setkání po čtyřiceti letech 5 uslyšet historii neznamená ji přijmout Josef se vydává na cestu, kterou šel jeho bratr Ruda už na konci války s rodiči, když je čeští sousedé vedli na smrt - Ruda bratrovi nikdy neřekl, co se tehdy stalo, a teď k němu promlouvá z nahrávek.

Ponorná řeka didaktiky

Ponorná řeka didaktiky

Tomáš Polenský / Česká republika / 2012 / 35 min. 0 sec.

Portrét experimentálního filmaře a učitele Martina Čiháka sleduje jeho pedagogické postupy, setkávání se se studenty na pražské FAMU, ale také v parku, kde pracují s filmovým materiálem, anebo v ateliéru, kde dokonce připravuje jídlo a vypráví o své metodě výuky, komentuje instituci i vztah studentů ke vzdělání a kinematografii. Jeden z nejvýznamnějších českých experimentátorů, Jan Ámos Komenský filmové výuky.  

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme