CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Vladislav Knežević

Chorvatský režisér Vladislav Knežević (1967) vystudoval televizní a filmovou tvorbu v Chorvatsku a Nizozemsku, od roku 1993 pracuje jako nezávislý režisér pro televizi i různé produkce. Od roku 1988 vytváří experimentální filmy a videa a zkoumá procesy vytváření zvuku. Inicioval a organizoval několik filmových přehlídek, například i významný chorvatský 25 FPS International Experimental Film Festival.

Výpis filmů autora

A.D.A.M.

A.D.A.M.

Vladislav Knežević / Chorvatsko / 2014 / 12 min. 45 sec.

Rozlehlost prázdných krajin, upoutávajících v pohyblivé makroperspektivě na své subtilní vzory, vytváří společně s hustě zastavěnými urbánními kompozicemi, spojujícími útržky strohé instruktážní i nenápadně naléhavé komunikace, odtažitě fikční úvahu o vztahu člověka a stroje.DETAIL:Postavou imaginárního příběhu je dron A.D.A.M. (Autonomous Drone for Asteroid Mining). Jeho zesílené kognitivní funkce umožní posílení autonomního módu fungování a přeruší komunikaci s operátory své kontaktní satelitní společnosti.  

bez náhledu

Archeo 29

Vladislav Knežević / Chorvatsko / 2010 / 9 min. 30 sec.

FilmKRIZE stojí na napětí mezi požitkářstvím příznačným pro období prosperity a šokem ze světové hospodářské krize a jejích důsledků: z obrázků zábavného časopisu z roku 1929 vytváří místy melancholickou, místy burcující koláž předjímající zlom od rozmachu k bídě, jež je už na dosah.

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme