CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Yin-Ju Chen

Yin-Ju Chen

Výpis filmů autora

bez náhledu

Konec přenosu

Yin-Ju Chen, James T. Hong / Tchaj-wan, Nizozemsko, Německo / 2010 / 16 min. 0 sec.

FilmUFO přináší formou sci-fi dokumentu zprávu mimozemské civilizace, která přijela kolonizovat Zemi. Je důkazem, jak se nadpozemské může zdát reálným pouze díky úhlu pohledu, délce expozice a míře kontrastu. V ireálném průmětu obyčejných míst se odehrává nevlídná vize setkání s jinakostí.

Krvavé lekce

Krvavé lekce

Yin-Ju Chen, James T. Hong / Spojené státy, Tchaj-wan, Německo / 2010 / 106 min. 0 sec.

1 propaganda 2 legitimita ataku 3 propagandou proti propagandě 4 síla emocí určuje styl 5 filmový útok na japonskou vládu 6 agrese proti mainstreamovým médiím, která mlčí 7 kritika přivlastňování si historie a jejich úprav 8 sugestivní důkazy o útocích biologickými zbraněmi (paměť bolesti) 9 odhodlání tvůrců připomenout napáchané hrůzy ospravedlňuje metodu expresivního umocnění 10 archivní záběry, dramatická hudba, výpovědi expertů, rozhovory s poznamenanými oběťmi Stěžejním tématem naléhavého filmu, provokativně připomínajícího historické události i jejich výklad, jsou japonské útoky biologickými zbraněmi na čínské občany během druhé světové války.

Mimoplanetární vyhodnocení III: Entropie: 25800

Mimoplanetární vyhodnocení III: Entropie: 25800

Yin-Ju Chen / Tchaj-wan / 2018 / 17 min. 0 sec.

Melancholie bloumání krajinou rozbíjená místy kýčovitými disko-duhami a barevnými ilustracemi otevírá možné světy mimoplanetárního vědomí sdělujícího zprávu, v níž odkazy na termodynamické zákony či mayskou symboliku narážejí na kritické interpretace očekávání konfrontace lidského a vesmírného.   "‚ONO‘ ví." Yin-Ju Chen  

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme