CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Yoav Gross

Jako autoři filmu Směj se a celý svět se bude smát s tebou jsou uvedeni členové palestinské rodiny al-Haddad žijící v městě Hebron na Západním břehu Jordánu. Konečnou podobu snímku vtiskli Ehab Tarabieh a Yoav Gross, jehož krátký film Susya byl v Jihlavě uveden v roce 2011.

Výpis filmů autora

Směj se a celý svět se bude smát s tebou

Směj se a celý svět se bude smát s tebou

Al-Haddad Family, Yoav Gross, Ehab Tarabieh / Palestinian Territory, Izrael / 2014 / 20 min. 0 sec.

Syrový, z ruky nasnímaný záznam zákonem povolené, avšak nevítané noční návštěvy izraelských vojáků v palestinské domácnosti vznikl díky projektu centra B´Tselem. Dobrovolníkům ze Západního břehu Jordánu byly rozdány kamery a legislativně bylo zajištěno právo filmovat, co během prohlídek dělají Izraelci, jejichž absurdní pokyny musí poslouchat. Kdo chce psa bít… nemá rád smích.DETAIL:Ve vojenských uniformách, se samopaly nachystanými k akci a s tlumočníkem zaklepou a chtějí dovnitř. Nemusí říkat proč ani vysvětlovat, proč nutí dělat přítomné, co po nich chtějí. Vzbudí děti, přeskupí nábytek a začnou vám mířit na záda, když si vás postaví čelem ke zdi.

bez náhledu

Susja

Yoav Gross, Dani Rosenberg / Palestinian Territory, Izrael / 2011 / 15 min. 0 sec.

FilmNÁVRAT líčí cestu otce a syna do míst, odkud před čtvrtstoletím museli odejít, když vláda rozhodla o vystěhování palestinských obyvatel z důvodu zahájení archeologických prací. Nyní do již vybudovaného parku potřebují vstupenky a vydávají se na prohlídku, odhalující rozpor mezi otcovými vzpomínkami a historií zprostředkovávanou turistům.

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme