CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs
100 ročních období

100 ročních období

Režisér Giovanni Bucchieri se nechal inspirovat videodeníky z dob, kdy byl mladým tanečníkem Švédského královského baletu a poprvé v životě se bláznivě zamiloval. S pomocí záběrů starých přes 25 let a hraných sekvencí skládá emotivní, zčásti skutečný milostný příběh dvou spřízněných uměleckých duší. Do jejich vztahu ovšem zasahují nezdravé ambice i touha po uznání. Třetí „postavou“ mnohovrstevnatého příběhu se pak stává protagonistova bipolární porucha. Jeho prožívání se během manických epizod stává intenzivnějším, kontrasty ostřejšími, a také vztah se začíná vymykat kontrole. Láska ale odolává.

„Došlo mi, že jsem chtěl natočit film na rozloučenou, mít pořádnou rozlučku, kterou jsem s těmi, které jsem miloval, nikdy neměl, sbohem nejen od Louise, ale také katarzní sbohem ze světa.“ – Giovanni Bucchieri

Zdroj citátu: Cineuropa

Základní informace

Režisér: Giovanni Bucchieri

Originální název: 100 Årstider

Země původu: Švédsko

Rok výroby: 2023

Stopáž: 104 min. 0 sec.

Barva: Barevný

Jazyk: francouzština, švédština, angličtina

Jazyk titulků: angličtina

ikona šipkazpět
PŘEHRÁVAT FILMY MOHOU POUZE PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELÉ Z CENTRA DOKUMENTÁRNÍHO FILMU V JIHLAVĚ.

Podobné filmy

¡O no coronado!

¡O no coronado!

Craig Baldwin / Spojené státy / 1992 / 40 min. 0 sec.

Dobyvatelská kronika rekonstruuje španělskou invazi do zemí amerického jihozápadu v první polovině 16. století, rozplétá kontexty, motivace, mýty a historické události a z kritické perspektivy a se značnou ironií buduje epickou ságu obsazení a ovládnutí území, na níž navazuje polemiku se snahami umístit do této oblasti jaderný odpad.V různých podobách zdůrazňuje vztah historické roviny k současnosti – když se rýsují paneláky na pozadí louky, kde se odehrává původní, pro film natočená historická rekonstrukce, anebo když jsou na Coronada dotazováni turisté.

... až na věky

... až na věky

Pavel Koutecký / Česká republika / 1998 / 14 min. 0 sec.

Manželství je cesta do budoucnosti, milenci se od svatebního oltáře v dokumentárních pasážích Pavla Kouteckého vydávají do animovaného světa Michaely Pavlátové. Rozkvetlá přítomnost jedné duše a dvou těl se mění ve vyprahlou ledovou poušť oddělených ložnic, deziluze a pastí.

... když se zrovna nedíváš

... když se zrovna nedíváš

Phie Ambo / Dánsko / 2017 / 84 min. 0 sec.

Elektron se při Youngově experimentu chová jinak, pokud je pokus zaznamenáván. Axiomu z kvantové fyziky podřídila natáčení dokumentaristka usilující zachytit vědou nepostihnutelné projevy lidského vědomí ve fyzickém světě. A po cestě dospěla k otázce: Komunikuje vzájemně voda, když to lidé nevidí?

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme