CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs
1929

1929

1 katastrofa 2 burzovní krach 3 světová hospodářská krize 4 katastrofální nezaměstnanost, nerovnost, nespravedlnost 5 náhlá neefektivnost kapitalismu volného trhu 6 důsledek: masy lidí podlehly autoritářským vábničkám 7 arogantní vládnoucí elity a neschopnost omezených politiků 8 promluvy odborníků ilustruje velké množství černobílých archivních záběrů 9 čas do krachu: hudba dvacátých let a symboly bohatství 10 druhá část v široké perspektivě popisuje situaci po pádu (deprese) Snímek z hloubi zkoumá největší burzovní krach v historii, který nechvalně proslul jako Černý čtvrtek (24. října 1929) - řada ekonomů a historiků diskutuje o příčinách krachu a jeho důsledcích.

Základní informace

Režisér: William Karel

Originální název: 1929

Země původu: Francie

Rok výroby: 2009

Stopáž: 104 min. 0 sec.

Barva: Barevný a černobílý

Jazyk: francouzština, angličtina

Jazyk titulků: angličtina

Producent: Dominique Tibi

ikona šipkazpět
PŘEHRÁVAT FILMY MOHOU POUZE PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELÉ Z CENTRA DOKUMENTÁRNÍHO FILMU V JIHLAVĚ.

Podobné filmy

¡O no coronado!

¡O no coronado!

Craig Baldwin / Spojené státy / 1992 / 40 min. 0 sec.

Dobyvatelská kronika rekonstruuje španělskou invazi do zemí amerického jihozápadu v první polovině 16. století, rozplétá kontexty, motivace, mýty a historické události a z kritické perspektivy a se značnou ironií buduje epickou ságu obsazení a ovládnutí území, na níž navazuje polemiku se snahami umístit do této oblasti jaderný odpad.V různých podobách zdůrazňuje vztah historické roviny k současnosti – když se rýsují paneláky na pozadí louky, kde se odehrává původní, pro film natočená historická rekonstrukce, anebo když jsou na Coronada dotazováni turisté.

... až na věky

... až na věky

Pavel Koutecký / Česká republika / 1998 / 14 min. 0 sec.

Manželství je cesta do budoucnosti, milenci se od svatebního oltáře v dokumentárních pasážích Pavla Kouteckého vydávají do animovaného světa Michaely Pavlátové. Rozkvetlá přítomnost jedné duše a dvou těl se mění ve vyprahlou ledovou poušť oddělených ložnic, deziluze a pastí.

... když se zrovna nedíváš

... když se zrovna nedíváš

Phie Ambo / Dánsko / 2017 / 84 min. 0 sec.

Elektron se při Youngově experimentu chová jinak, pokud je pokus zaznamenáván. Axiomu z kvantové fyziky podřídila natáčení dokumentaristka usilující zachytit vědou nepostihnutelné projevy lidského vědomí ve fyzickém světě. A po cestě dospěla k otázce: Komunikuje vzájemně voda, když to lidé nevidí?

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme