CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs
Aj Wej-wej: Bez omluvy

Aj Wej-wej: Bez omluvy

Režisérce Alison Klayman se podařilo získat bezprecedentní přístup do soukromí Aj Wej-weje, jednoho z nejuznávanějších uměleckých aktivistů na světě. Z materiálu natočeného v průběhu několika let vytvořila jedinečný mnohavrstevnatý portrét člověka před jeho zatčením na letišti v Pekingu v březnu i po jeho propuštění v červnu minulého roku. Dokument skládá záběry z Aj Wej-wejových filmů, doplněné unikátními momenty z jeho soukromí, v ucelený obraz nekonformní persony – ostrůvku naděje, který představuje pro současnou čínskou společnost.

Základní informace

Režisér: Alison Klayman

Originální název: Ai Weiwei: Never Sorry

Země původu: Spojené státy

Rok výroby: 2012

Stopáž: 91 min. 0 sec.

Barva: Barevný

Jazyk: angličtina, čínština

Jazyk titulků: angličtina

Producent: Adam Schlesinger, Alison Klayman

Střih: Jennifer Fineran

Zvuk: Alison Klayman, Matt Gundy

Hudba: Ilan Isakov

Obsazení: Ai Weiwei

ikona šipkazpět
PŘEHRÁVAT FILMY MOHOU POUZE PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELÉ Z CENTRA DOKUMENTÁRNÍHO FILMU V JIHLAVĚ.

Podobné filmy

¡O no coronado!

¡O no coronado!

Craig Baldwin / Spojené státy / 1992 / 40 min. 0 sec.

Dobyvatelská kronika rekonstruuje španělskou invazi do zemí amerického jihozápadu v první polovině 16. století, rozplétá kontexty, motivace, mýty a historické události a z kritické perspektivy a se značnou ironií buduje epickou ságu obsazení a ovládnutí území, na níž navazuje polemiku se snahami umístit do této oblasti jaderný odpad.V různých podobách zdůrazňuje vztah historické roviny k současnosti – když se rýsují paneláky na pozadí louky, kde se odehrává původní, pro film natočená historická rekonstrukce, anebo když jsou na Coronada dotazováni turisté.

... až na věky

... až na věky

Pavel Koutecký / Česká republika / 1998 / 14 min. 0 sec.

Manželství je cesta do budoucnosti, milenci se od svatebního oltáře v dokumentárních pasážích Pavla Kouteckého vydávají do animovaného světa Michaely Pavlátové. Rozkvetlá přítomnost jedné duše a dvou těl se mění ve vyprahlou ledovou poušť oddělených ložnic, deziluze a pastí.

... když se zrovna nedíváš

... když se zrovna nedíváš

Phie Ambo / Dánsko / 2017 / 84 min. 0 sec.

Elektron se při Youngově experimentu chová jinak, pokud je pokus zaznamenáván. Axiomu z kvantové fyziky podřídila natáčení dokumentaristka usilující zachytit vědou nepostihnutelné projevy lidského vědomí ve fyzickém světě. A po cestě dospěla k otázce: Komunikuje vzájemně voda, když to lidé nevidí?

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme