CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs
Bůh by řekl ne

Bůh by řekl ne

1 oběti 2 krvavé řádění 3 navždy poznamenávající zranění 4 vnitřní síla člověka, nezlomnost 5 doupata, kde se schovávají uprchlíci 6 hudba utrpení, sugestivní obraz válečného šílenství 7 klidný pohled: rozhovory s lidmi, kteří přežili 8 stovky rozhovorů destilované do komplexní zkušenosti prožitých hrůz 9 zvláštní snovost, jakási neskutečná, přitom krutě reálná krajina dokumentu 10 odpověď na dotaz, zda se pomstí: Bůh by řekl ne „Rukou, kterou jsi volil pro civilní vládu, již nikdy volit nebudeš" - během občanské války v Sieře Leone, neblaze proslulé zdrogovanými dětskými vojáky, byly tisícům lidí useknuty jedna nebo obě ruce.

Základní informace

Režisér: Brigitte Uttar Kornetzky

Originální název: Dieu dirait non

Země původu: Švýcarsko, Sierra Leone

Rok výroby: 2010

Stopáž: 88 min. 0 sec.

Barva: Barevný

Jazyk: angličtina

Jazyk titulků: angličtina

Formát média: DigiBeta PAL

Producent: Brigitte Uttar Kornetzky

Scénář: Brigitte Uttar Kornetzky

Střih: Brigitte Uttar Kornetzky

Zvuk: Brigitte Uttar Kornetzky

Hudba: H. Gorecki, I. Wyschnegradsky

ikona šipkazpět
PŘEHRÁVAT FILMY MOHOU POUZE PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELÉ Z CENTRA DOKUMENTÁRNÍHO FILMU V JIHLAVĚ.

Podobné filmy

¡O no coronado!

¡O no coronado!

Craig Baldwin / Spojené státy / 1992 / 40 min. 0 sec.

Dobyvatelská kronika rekonstruuje španělskou invazi do zemí amerického jihozápadu v první polovině 16. století, rozplétá kontexty, motivace, mýty a historické události a z kritické perspektivy a se značnou ironií buduje epickou ságu obsazení a ovládnutí území, na níž navazuje polemiku se snahami umístit do této oblasti jaderný odpad.V různých podobách zdůrazňuje vztah historické roviny k současnosti – když se rýsují paneláky na pozadí louky, kde se odehrává původní, pro film natočená historická rekonstrukce, anebo když jsou na Coronada dotazováni turisté.

... až na věky

... až na věky

Pavel Koutecký / Česká republika / 1998 / 14 min. 0 sec.

Manželství je cesta do budoucnosti, milenci se od svatebního oltáře v dokumentárních pasážích Pavla Kouteckého vydávají do animovaného světa Michaely Pavlátové. Rozkvetlá přítomnost jedné duše a dvou těl se mění ve vyprahlou ledovou poušť oddělených ložnic, deziluze a pastí.

... když se zrovna nedíváš

... když se zrovna nedíváš

Phie Ambo / Dánsko / 2017 / 84 min. 0 sec.

Elektron se při Youngově experimentu chová jinak, pokud je pokus zaznamenáván. Axiomu z kvantové fyziky podřídila natáčení dokumentaristka usilující zachytit vědou nepostihnutelné projevy lidského vědomí ve fyzickém světě. A po cestě dospěla k otázce: Komunikuje vzájemně voda, když to lidé nevidí?

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme