CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs
Člověk bez dopadu na životní prostředí

Člověk bez dopadu na životní prostředí

1 domácnost 2 alternativní identita 3 manželka módní návrhářka 4 změnit jídelníček, rodinné zvyklosti 5 zmenšit objem odpadu a kompostovat 6 cílem je nebýt závislý na elektřině 7 rodina jí pouze potraviny vyrobené v místě 8 jak závazek udržitelného života rychle mění osobní vztahy 9 přesvědčení, že jedna rodina skutečně může odlehčit celé planetě 10 ze stovek hodin materiálu vzešel film o novém způsobu života Newyorčan a spisovatel Colin Beavan přesvědčil svou manželku, aby přistoupila na jeho projekt: minimalizují svůj neudržitelný spotřební životní styl a budou žít s nulovým dopadem na životní prostředí.

Základní informace

Režisér: Justin Schein, Laura Gabbert

Originální název: No Impact Man: The Documentary

Země původu: Spojené státy

Rok výroby: 2010

Stopáž: 92 min. 0 sec.

Barva: Barevný

Jazyk: angličtina

Jazyk titulků: čeština

Producent: Baylor Knobloch

Střih: William Haugse ACE, Matthew Martin

Zvuk: Jared Neal

Hudba: Bobby Johnston

ikona šipkazpět
PŘEHRÁVAT FILMY MOHOU POUZE PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELÉ Z CENTRA DOKUMENTÁRNÍHO FILMU V JIHLAVĚ.

Podobné filmy

¡O no coronado!

¡O no coronado!

Craig Baldwin / Spojené státy / 1992 / 40 min. 0 sec.

Dobyvatelská kronika rekonstruuje španělskou invazi do zemí amerického jihozápadu v první polovině 16. století, rozplétá kontexty, motivace, mýty a historické události a z kritické perspektivy a se značnou ironií buduje epickou ságu obsazení a ovládnutí území, na níž navazuje polemiku se snahami umístit do této oblasti jaderný odpad.V různých podobách zdůrazňuje vztah historické roviny k současnosti – když se rýsují paneláky na pozadí louky, kde se odehrává původní, pro film natočená historická rekonstrukce, anebo když jsou na Coronada dotazováni turisté.

... až na věky

... až na věky

Pavel Koutecký / Česká republika / 1998 / 14 min. 0 sec.

Manželství je cesta do budoucnosti, milenci se od svatebního oltáře v dokumentárních pasážích Pavla Kouteckého vydávají do animovaného světa Michaely Pavlátové. Rozkvetlá přítomnost jedné duše a dvou těl se mění ve vyprahlou ledovou poušť oddělených ložnic, deziluze a pastí.

... když se zrovna nedíváš

... když se zrovna nedíváš

Phie Ambo / Dánsko / 2017 / 84 min. 0 sec.

Elektron se při Youngově experimentu chová jinak, pokud je pokus zaznamenáván. Axiomu z kvantové fyziky podřídila natáčení dokumentaristka usilující zachytit vědou nepostihnutelné projevy lidského vědomí ve fyzickém světě. A po cestě dospěla k otázce: Komunikuje vzájemně voda, když to lidé nevidí?

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme