CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs
Dragon Queen

Dragon Queen

„Jmenuji se Jan, nebo také Stacy. Co o sobě říct? Jsem bláznivé dítě, imitátor, parukář, učitel.. prostě blázen!“ – Jan Kratochvíl
Dokumentární portrét 29letého českého drag performera (Stacey Lynn Gold), parukáře, maskéra a učitele Jana Kratochvíla. Jan otevřeně nabízí pohled do života obětí, které musí učinit aby si splnil přání Stacey se zbavit. Je odhodlán ukončit svoji drag kariéru a následovat svoji pravou vášeň.
Tento dokument kromě vhledu do typické české předměstské drag show a jejího publika nabízí pohled za oponu, aby odhalil kdo se skutečně za touto extravagantní maskou skrývá.

Základní informace

Režisér: Helene De Cartier

Originální název: Dragon Queen

Země původu: Česká republika

Rok výroby: 2019

Stopáž: 8 min. 50 sec.

Barva: Barevný

ikona šipkazpět
PŘEHRÁVAT FILMY MOHOU POUZE PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELÉ Z CENTRA DOKUMENTÁRNÍHO FILMU V JIHLAVĚ.

Podobné filmy

Abdel: Between the Enemies

Abdel: Between the Enemies

Dánsko / 2020 / 30 min. 0 sec.

Snaha překlenout příkopy ve společnosti vedla ke vzniku tohoto pozoruhodného a v zahraničí oceňovaného projektu. V každé epizodě se tváří v tvář potkají dva lidé se zcela odlišnými postoji – včetně těch, kteří si například píší nenávistné vzkazy na sociálních sítích. Moderátorem je uznávaný novinář Abdel Azíz Mahmoud a cílem samozřejmě není aktéry pořadu usmířit, ale dosáhnout toho, aby byli ochotni diskutovat a poslouchat argumenty toho druhého. (30 minut)

bez náhledu

Blackout

Švédsko / 2019 / 76 min. 0 sec.

Experiment, v němž deset kandidátů prožívá katastrofický scénář. Sluneční erupce způsobí výpadek elektrické a mobilní sítě. Pět jich žije v moderním domě, pět na farmě. Blackout trvá čtrnáct dnů, během nichž mohou mezi sebou navázat spolupráci. Pořad velmi rezonoval v dalších médiích i ve švédské veřejnosti. (45 minut)

bez náhledu

Christmas U.S.A.

Spojené státy / 1949 / 13 min. 5 sec.

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme