CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs
Generace nula

Generace nula

1 konzervativci 2 Tea party 3 pravé americké hodnoty 4 zcela svobodná tržní ekonomika 5 snižování daní, redukce státního deficitu 6 institucionální ochranářská pravidla vedou do záhuby 7 film-atak představuje řadu konzervativních ekonomů, myslitelů, publicistů 8 ideologický výklad: krizí je především rozpad americké identity 9 příčina krize: nezodpovědnost a sobectví generace vyrůstající v blahobytu 10 konzervativní revolta, Američané mohou povstat a vzít si zemi zpět Snímek reprezentující názory konzervativců vidí příčinu krize v ústupcích z pozic autentického kapitalismu i v chování generace vyrůstající v šedesátých letech, jež přinesla rozvrat amerických hodnot.

Základní informace

Režisér: Stephen K. Bannon

Originální název: Generation Zero

Země původu: Spojené státy

Rok výroby: 2010

Stopáž: 91 min. 0 sec.

Barva: Barevný

Jazyk: angličtina

Jazyk titulků: Bez titulků

Producent: Dylan Myers

Scénář: Stephen K. Bannon

ikona šipkazpět
PŘEHRÁVAT FILMY MOHOU POUZE PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELÉ Z CENTRA DOKUMENTÁRNÍHO FILMU V JIHLAVĚ.

Podobné filmy

Abdel: Between the Enemies

Abdel: Between the Enemies

Dánsko / 2020 / 30 min. 0 sec.

Snaha překlenout příkopy ve společnosti vedla ke vzniku tohoto pozoruhodného a v zahraničí oceňovaného projektu. V každé epizodě se tváří v tvář potkají dva lidé se zcela odlišnými postoji – včetně těch, kteří si například píší nenávistné vzkazy na sociálních sítích. Moderátorem je uznávaný novinář Abdel Azíz Mahmoud a cílem samozřejmě není aktéry pořadu usmířit, ale dosáhnout toho, aby byli ochotni diskutovat a poslouchat argumenty toho druhého. (30 minut)

bez náhledu

Blackout

Švédsko / 2019 / 76 min. 0 sec.

Experiment, v němž deset kandidátů prožívá katastrofický scénář. Sluneční erupce způsobí výpadek elektrické a mobilní sítě. Pět jich žije v moderním domě, pět na farmě. Blackout trvá čtrnáct dnů, během nichž mohou mezi sebou navázat spolupráci. Pořad velmi rezonoval v dalších médiích i ve švédské veřejnosti. (45 minut)

bez náhledu

Christmas U.S.A.

Spojené státy / 1949 / 13 min. 5 sec.

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme