CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs
Huacho

Huacho

1 člověk-země 2 dům, domov 3 opuštěný prostor, zpustlost 4 situace, které určují život 5 denní rutina třígenerační rolnické rodiny 6 naděje, která v chudobě se skrývá 7 detail umožňuje uchopit realitu v její celistvosti 8 vědomí kontinuity lidského usilování, úsilí o nekonečného člověka 9 zpomalený, ztěžklý rytmus vyjadřuje život na nehostinném jihu země 10 schopnost člověka nabídnout a přijmout pomoc, vědomí sounáležitosti s ostatními Obsazení neherci dává dokumentární auru filmu, citlivě a zvolna ukazujícího střet života, který ctí tradice, se sociálně a ekonomicky bezohlednou realitou současného světa.

Základní informace

Režisér: Alejandro Fernandez Almendras

Originální název: Huacho

Země původu: Francie, Chile

Rok výroby: 2009

Stopáž: 87 min. 0 sec.

Barva: Barevný

Jazyk: španělština

Jazyk titulků: angličtina

Scénář: Alejandro Fernandez Almendras

Střih: Sébastien de Sainte Croix

Zvuk: Pablo Pinochet

ikona šipkazpět
PŘEHRÁVAT FILMY MOHOU POUZE PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELÉ Z CENTRA DOKUMENTÁRNÍHO FILMU V JIHLAVĚ.

Podobné filmy

¡O no coronado!

¡O no coronado!

Craig Baldwin / Spojené státy / 1992 / 40 min. 0 sec.

Dobyvatelská kronika rekonstruuje španělskou invazi do zemí amerického jihozápadu v první polovině 16. století, rozplétá kontexty, motivace, mýty a historické události a z kritické perspektivy a se značnou ironií buduje epickou ságu obsazení a ovládnutí území, na níž navazuje polemiku se snahami umístit do této oblasti jaderný odpad.V různých podobách zdůrazňuje vztah historické roviny k současnosti – když se rýsují paneláky na pozadí louky, kde se odehrává původní, pro film natočená historická rekonstrukce, anebo když jsou na Coronada dotazováni turisté.

... až na věky

... až na věky

Pavel Koutecký / Česká republika / 1998 / 14 min. 0 sec.

Manželství je cesta do budoucnosti, milenci se od svatebního oltáře v dokumentárních pasážích Pavla Kouteckého vydávají do animovaného světa Michaely Pavlátové. Rozkvetlá přítomnost jedné duše a dvou těl se mění ve vyprahlou ledovou poušť oddělených ložnic, deziluze a pastí.

... když se zrovna nedíváš

... když se zrovna nedíváš

Phie Ambo / Dánsko / 2017 / 84 min. 0 sec.

Elektron se při Youngově experimentu chová jinak, pokud je pokus zaznamenáván. Axiomu z kvantové fyziky podřídila natáčení dokumentaristka usilující zachytit vědou nepostihnutelné projevy lidského vědomí ve fyzickém světě. A po cestě dospěla k otázce: Komunikuje vzájemně voda, když to lidé nevidí?

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme