CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Hypnotizér

Boris Karloff jako hypnotizér připomene vrahovi starý zločin. Nejistý osud vraha se ztrácí ve skvrnách poškozeného filmového pásu. Experiment vznikl novou montáží  němého hororového filmu The Bells (1926, r. James Young). Filmové vyprávění je ovlivňováno dalšími peripetiemi, které do filmu vnášejí vady materiálu.

„Stejně jako vrah přežívá, aby okradl svou oběť a přehodnotil historii, tak tento film okrádá a masakruje svého předchůdce, aby převyprávěl jeho příběh,“ Bill Morrison

Základní informace

Režisér: Bill Morrison

Originální název: The Mesmerist

Země původu: Spojené státy

Rok výroby: 2003

Stopáž: 16 min. 0 sec.

Barva: Barevný

Jazyk: Bez dialogů

Jazyk titulků: Bez titulků

Producent: Bill Morrison

Scénář: Bill Morrison, James Young, Emile Erckmann

Střih: Bill Morrison

Hudba: Bill Frisell

Obsazení: Lionel Barrymore, Boris Karloff, E. Alyn Warren

ikona šipkazpět
PŘEHRÁVAT FILMY MOHOU POUZE PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELÉ Z CENTRA DOKUMENTÁRNÍHO FILMU V JIHLAVĚ.

Podobné filmy

¡O no coronado!

¡O no coronado!

Craig Baldwin / Spojené státy / 1992 / 40 min. 0 sec.

Dobyvatelská kronika rekonstruuje španělskou invazi do zemí amerického jihozápadu v první polovině 16. století, rozplétá kontexty, motivace, mýty a historické události a z kritické perspektivy a se značnou ironií buduje epickou ságu obsazení a ovládnutí území, na níž navazuje polemiku se snahami umístit do této oblasti jaderný odpad.V různých podobách zdůrazňuje vztah historické roviny k současnosti – když se rýsují paneláky na pozadí louky, kde se odehrává původní, pro film natočená historická rekonstrukce, anebo když jsou na Coronada dotazováni turisté.

... až na věky

... až na věky

Pavel Koutecký / Česká republika / 1998 / 14 min. 0 sec.

Manželství je cesta do budoucnosti, milenci se od svatebního oltáře v dokumentárních pasážích Pavla Kouteckého vydávají do animovaného světa Michaely Pavlátové. Rozkvetlá přítomnost jedné duše a dvou těl se mění ve vyprahlou ledovou poušť oddělených ložnic, deziluze a pastí.

... když se zrovna nedíváš

... když se zrovna nedíváš

Phie Ambo / Dánsko / 2017 / 84 min. 0 sec.

Elektron se při Youngově experimentu chová jinak, pokud je pokus zaznamenáván. Axiomu z kvantové fyziky podřídila natáčení dokumentaristka usilující zachytit vědou nepostihnutelné projevy lidského vědomí ve fyzickém světě. A po cestě dospěla k otázce: Komunikuje vzájemně voda, když to lidé nevidí?

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme