CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs
Je to jen vítr

Je to jen vítr

Bez prvoplánového apelu ukazuje režisér Bence Fliegauf příběh rodiny Romů, volně inspirovaný skutečnými rasovými útoky, které v posledních letech zachvátily Maďarsko. Jeden den v životě matky, dcery, syna a dědečka, kteří žijí v polorozpadlém domě a doufají, že se jednou dostanou za otcem žijícím v Torontu. V jejich sousedství ale neznámí útočníci vyvraždili už jednu rodinu a zamčená okna i dveře nabízejí jenom iluzi bezpečí.  

Základní informace

Režisér: Bence Fliegauf

Originální název: Csak a szél

Země původu: Francie, Německo, Maďarsko

Rok výroby: 2012

Stopáž: 91 min. 0 sec.

Barva: Barevný

Jazyk: romština, maďarština

Jazyk titulků: čeština

Scénář: Bence Fliegauf

Střih: Xavier Box

Zvuk: Tamas Beke

Hudba: Bence Fliegauf, Tamas Beke

Obsazení: Katalin Toldi, Gyongyi Lendvai, Lajos Sarkany, Gyorgy Toldi, Gyula Horvath, George Kaszas, Attila Egyed, Zsolt Vegh, Emese Vasvari, Mate Toth, Franciska Torocsik, Laszlo Cziffer

ikona šipkazpět
PŘEHRÁVAT FILMY MOHOU POUZE PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELÉ Z CENTRA DOKUMENTÁRNÍHO FILMU V JIHLAVĚ.

Podobné filmy

¡O no coronado!

¡O no coronado!

Craig Baldwin / Spojené státy / 1992 / 40 min. 0 sec.

Dobyvatelská kronika rekonstruuje španělskou invazi do zemí amerického jihozápadu v první polovině 16. století, rozplétá kontexty, motivace, mýty a historické události a z kritické perspektivy a se značnou ironií buduje epickou ságu obsazení a ovládnutí území, na níž navazuje polemiku se snahami umístit do této oblasti jaderný odpad.V různých podobách zdůrazňuje vztah historické roviny k současnosti – když se rýsují paneláky na pozadí louky, kde se odehrává původní, pro film natočená historická rekonstrukce, anebo když jsou na Coronada dotazováni turisté.

... až na věky

... až na věky

Pavel Koutecký / Česká republika / 1998 / 14 min. 0 sec.

Manželství je cesta do budoucnosti, milenci se od svatebního oltáře v dokumentárních pasážích Pavla Kouteckého vydávají do animovaného světa Michaely Pavlátové. Rozkvetlá přítomnost jedné duše a dvou těl se mění ve vyprahlou ledovou poušť oddělených ložnic, deziluze a pastí.

... když se zrovna nedíváš

... když se zrovna nedíváš

Phie Ambo / Dánsko / 2017 / 84 min. 0 sec.

Elektron se při Youngově experimentu chová jinak, pokud je pokus zaznamenáván. Axiomu z kvantové fyziky podřídila natáčení dokumentaristka usilující zachytit vědou nepostihnutelné projevy lidského vědomí ve fyzickém světě. A po cestě dospěla k otázce: Komunikuje vzájemně voda, když to lidé nevidí?

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme