CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs
Komorebitatchi

Komorebitatchi

Subtilní snímek natočený v oblasti se silnou šintoistickou tradicí se snaží postihnout její důraz na harmonii člověka s přírodou. Bez vysvětlování zachycuje rituály spojené s kácením a následným sázením stromů, jež jsou vnímány jako živé bytosti. Stopáž filmu je rovnoměrně věnována konání lidí, střídmým promluvám, stromu, větru i slunečnímu svitu, který do rituálu vstupuje téměř mysticky vždy v pravý čas.

DETAIL:
Jemně a pomalu přiloží pravou tvář a ucho na statný padlý kmen. Zavře oči a naslouchá. V očích Evropana tu právě někdo s vizáží kluka z diskotéky zahájil uctivý obřad, kterým dobře zaopatří tělo i duši jiné bytosti.

Základní informace

Režisér: Masanori Omori, Sophie Perrier

Originální název: Komorebitatchi

Země původu: Japonsko, Švýcarsko

Rok výroby: 2014

Stopáž: 14 min. 58 sec.

Barva: Barevný

Jazyk: japonština

Jazyk titulků: angličtina

Producent: Maëlle-Azur Camus

Scénář: Masanori Omori, Sophie Perrier

Střih: Sophie Perrier

Zvuk: Raphaël Harari

Obsazení: Keiko Miyanaka, Kiyoshi Miyanaka, Kenta Tokimoto, Masuko Matsuura, Tomoko Fukinoto

ikona šipkazpět
PŘEHRÁVAT FILMY MOHOU POUZE PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELÉ Z CENTRA DOKUMENTÁRNÍHO FILMU V JIHLAVĚ.

Podobné filmy

¡O no coronado!

¡O no coronado!

Craig Baldwin / Spojené státy / 1992 / 40 min. 0 sec.

Dobyvatelská kronika rekonstruuje španělskou invazi do zemí amerického jihozápadu v první polovině 16. století, rozplétá kontexty, motivace, mýty a historické události a z kritické perspektivy a se značnou ironií buduje epickou ságu obsazení a ovládnutí území, na níž navazuje polemiku se snahami umístit do této oblasti jaderný odpad.V různých podobách zdůrazňuje vztah historické roviny k současnosti – když se rýsují paneláky na pozadí louky, kde se odehrává původní, pro film natočená historická rekonstrukce, anebo když jsou na Coronada dotazováni turisté.

... až na věky

... až na věky

Pavel Koutecký / Česká republika / 1998 / 14 min. 0 sec.

Manželství je cesta do budoucnosti, milenci se od svatebního oltáře v dokumentárních pasážích Pavla Kouteckého vydávají do animovaného světa Michaely Pavlátové. Rozkvetlá přítomnost jedné duše a dvou těl se mění ve vyprahlou ledovou poušť oddělených ložnic, deziluze a pastí.

... když se zrovna nedíváš

... když se zrovna nedíváš

Phie Ambo / Dánsko / 2017 / 84 min. 0 sec.

Elektron se při Youngově experimentu chová jinak, pokud je pokus zaznamenáván. Axiomu z kvantové fyziky podřídila natáčení dokumentaristka usilující zachytit vědou nepostihnutelné projevy lidského vědomí ve fyzickém světě. A po cestě dospěla k otázce: Komunikuje vzájemně voda, když to lidé nevidí?

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme