CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs
Koridor 8

Koridor 8

V prostoru mezi velkolepým projektem a realitou se odvíjejí příběhy lidí, jichž se dotkne stavba silnice protínající Bulharsko, Makedonii a Albánii, koridoru, jenž je součástí dlouhodobého plánu EU na propojení Černého a Jaderského moře a který se ve filmu stává spojnicí nálad, předsudků a nadějí obyvatel balkánských zemí, kdy jeho imaginární existence umožňuje ukázat postavy potácející se v proudu dějin, ale který současně do této části Evropy přináší změnu.

Základní informace

Režisér: Boris Despodov

Originální název: Corridor #8

Země původu: Bulharsko

Rok výroby: 2008

Stopáž: 74 min. 0 sec.

Barva: Barevný

Jazyk: angličtina, albánština, makedonština, bulharština

Jazyk titulků: angličtina

Střih: Gergana Zlatanova, Boris Despodov

Zvuk: Momchil Bozhkov

Hudba: Petar Dundakov

ikona šipkazpět
PŘEHRÁVAT FILMY MOHOU POUZE PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELÉ Z CENTRA DOKUMENTÁRNÍHO FILMU V JIHLAVĚ.

Podobné filmy

¡O no coronado!

¡O no coronado!

Craig Baldwin / Spojené státy / 1992 / 40 min. 0 sec.

Dobyvatelská kronika rekonstruuje španělskou invazi do zemí amerického jihozápadu v první polovině 16. století, rozplétá kontexty, motivace, mýty a historické události a z kritické perspektivy a se značnou ironií buduje epickou ságu obsazení a ovládnutí území, na níž navazuje polemiku se snahami umístit do této oblasti jaderný odpad.V různých podobách zdůrazňuje vztah historické roviny k současnosti – když se rýsují paneláky na pozadí louky, kde se odehrává původní, pro film natočená historická rekonstrukce, anebo když jsou na Coronada dotazováni turisté.

... až na věky

... až na věky

Pavel Koutecký / Česká republika / 1998 / 14 min. 0 sec.

Manželství je cesta do budoucnosti, milenci se od svatebního oltáře v dokumentárních pasážích Pavla Kouteckého vydávají do animovaného světa Michaely Pavlátové. Rozkvetlá přítomnost jedné duše a dvou těl se mění ve vyprahlou ledovou poušť oddělených ložnic, deziluze a pastí.

... když se zrovna nedíváš

... když se zrovna nedíváš

Phie Ambo / Dánsko / 2017 / 84 min. 0 sec.

Elektron se při Youngově experimentu chová jinak, pokud je pokus zaznamenáván. Axiomu z kvantové fyziky podřídila natáčení dokumentaristka usilující zachytit vědou nepostihnutelné projevy lidského vědomí ve fyzickém světě. A po cestě dospěla k otázce: Komunikuje vzájemně voda, když to lidé nevidí?

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme