CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs
Krátký film o životě

Krátký film o životě

Je-li slovy klasika „celý svět jeviště“, jsou pak výjevy zaznamenané statickou kamerou na obyčejném fotbalovém hřišti jeho čistou esencí. Během pouhých dvou minut se v této filmové miniatuře odehraje příběh naplněný soustředěním, nadějí, zklamáním, přátelstvím a sportovní kolegialitou. Fotbalový mikrokosmos.

DETAIL:
Osm se jich postavilo do řady. Jak to dopadne? Bílé podkolenky vytažené, trenýrky posazené pod pupík. Ruce vzájemně propletené. Žulí a kření se do slunce. Přešlapují. Přežvykují. Kdy zazní píšťalka? Kdo dá gól?

Základní informace

Režisér: Laila Pakalnina

Originální název: Isfilma par dzivi

Země původu: Lotyšsko

Rok výroby: 2014

Stopáž: 2 min. 0 sec.

Barva: Barevný

Jazyk: Bez dialogů

Jazyk titulků: Bez titulků

Producent: Laila Pakalnina

Scénář: Laila Pakalnina

Střih: Kaspar Kallas

Zvuk: Anrijs Krenbergs

ikona šipkazpět
PŘEHRÁVAT FILMY MOHOU POUZE PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELÉ Z CENTRA DOKUMENTÁRNÍHO FILMU V JIHLAVĚ.

Podobné filmy

¡O no coronado!

¡O no coronado!

Craig Baldwin / Spojené státy / 1992 / 40 min. 0 sec.

Dobyvatelská kronika rekonstruuje španělskou invazi do zemí amerického jihozápadu v první polovině 16. století, rozplétá kontexty, motivace, mýty a historické události a z kritické perspektivy a se značnou ironií buduje epickou ságu obsazení a ovládnutí území, na níž navazuje polemiku se snahami umístit do této oblasti jaderný odpad.V různých podobách zdůrazňuje vztah historické roviny k současnosti – když se rýsují paneláky na pozadí louky, kde se odehrává původní, pro film natočená historická rekonstrukce, anebo když jsou na Coronada dotazováni turisté.

... až na věky

... až na věky

Pavel Koutecký / Česká republika / 1998 / 14 min. 0 sec.

Manželství je cesta do budoucnosti, milenci se od svatebního oltáře v dokumentárních pasážích Pavla Kouteckého vydávají do animovaného světa Michaely Pavlátové. Rozkvetlá přítomnost jedné duše a dvou těl se mění ve vyprahlou ledovou poušť oddělených ložnic, deziluze a pastí.

... když se zrovna nedíváš

... když se zrovna nedíváš

Phie Ambo / Dánsko / 2017 / 84 min. 0 sec.

Elektron se při Youngově experimentu chová jinak, pokud je pokus zaznamenáván. Axiomu z kvantové fyziky podřídila natáčení dokumentaristka usilující zachytit vědou nepostihnutelné projevy lidského vědomí ve fyzickém světě. A po cestě dospěla k otázce: Komunikuje vzájemně voda, když to lidé nevidí?

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme