CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs
Kronika zapomenuté smrti

Kronika zapomenuté smrti

Investigativní pátrání po Michelu Christenovi, který se propadl administrativním sítem do zapomnění, se mění v obžalobu společnosti, která se nedokáže postarat o své zesnulé. Kominík, dobrovolný hasič, manžel, otec, později těžký alkoholik, zemřel po těžké nemoci v sociálním bytě a 28 měsíců byl nezvěstný. Jak může člověk zemřít zapomenut všemi? Snímek rozkrývá souvislosti neohlášené smrti a odhaluje pokročilé stádium rozkladu netečné švýcarské společnosti.  

Základní informace

Režisér: Pierre Morath

Originální název: Chronique d'une mort oubliée

Země původu: Švýcarsko

Rok výroby: 2012

Stopáž: 62 min. 0 sec.

Barva: Barevný

Jazyk: francouzština

Jazyk titulků: angličtina

Producent: David Rihs

Střih: Thomas Queille, Kevin Queille

Zvuk: Nicoals Binggeli

Hudba: Kevin Queille

ikona šipkazpět
PŘEHRÁVAT FILMY MOHOU POUZE PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELÉ Z CENTRA DOKUMENTÁRNÍHO FILMU V JIHLAVĚ.

Podobné filmy

¡O no coronado!

¡O no coronado!

Craig Baldwin / Spojené státy / 1992 / 40 min. 0 sec.

Dobyvatelská kronika rekonstruuje španělskou invazi do zemí amerického jihozápadu v první polovině 16. století, rozplétá kontexty, motivace, mýty a historické události a z kritické perspektivy a se značnou ironií buduje epickou ságu obsazení a ovládnutí území, na níž navazuje polemiku se snahami umístit do této oblasti jaderný odpad.V různých podobách zdůrazňuje vztah historické roviny k současnosti – když se rýsují paneláky na pozadí louky, kde se odehrává původní, pro film natočená historická rekonstrukce, anebo když jsou na Coronada dotazováni turisté.

... až na věky

... až na věky

Pavel Koutecký / Česká republika / 1998 / 14 min. 0 sec.

Manželství je cesta do budoucnosti, milenci se od svatebního oltáře v dokumentárních pasážích Pavla Kouteckého vydávají do animovaného světa Michaely Pavlátové. Rozkvetlá přítomnost jedné duše a dvou těl se mění ve vyprahlou ledovou poušť oddělených ložnic, deziluze a pastí.

... když se zrovna nedíváš

... když se zrovna nedíváš

Phie Ambo / Dánsko / 2017 / 84 min. 0 sec.

Elektron se při Youngově experimentu chová jinak, pokud je pokus zaznamenáván. Axiomu z kvantové fyziky podřídila natáčení dokumentaristka usilující zachytit vědou nepostihnutelné projevy lidského vědomí ve fyzickém světě. A po cestě dospěla k otázce: Komunikuje vzájemně voda, když to lidé nevidí?

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme