CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Lung navštěvuje své sousedy

FilmCHŮZE sleduje v dlouhých záběrech cestu muže, který zestárl na rýžových polích. Navštěvuje známé, mluví s nimi, připravuje si jídlo, modlí se, odpočívá. Jeho postava ztělesňuje všechny jednoduché věci života, prosté a nejdůležitější. Obraz thajského venkova vznikal bez scénáře a s místními lidmi, kamera je v takové harmonii s pozorovanými situacemi, že navozuje pocit bezprostředního svědectví.

Základní informace

Režisér: Rirkrit Tiravanija

Originální název: Lung Neaw Visits His Neighbours

Země původu: Thajsko, Mexiko

Rok výroby: 2011

Stopáž: 154 min. 0 sec.

Barva: Barevný

Jazyk: thajština

Jazyk titulků: angličtina

Producent: Rirkrit Tiravanija, Cristian Manzutto

Střih: Cristian Manzutto

Zvuk: Chalermrat Kaweewattana, Eva Sangiorgi

ikona šipkazpět
PŘEHRÁVAT FILMY MOHOU POUZE PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELÉ Z CENTRA DOKUMENTÁRNÍHO FILMU V JIHLAVĚ.

Podobné filmy

¡O no coronado!

¡O no coronado!

Craig Baldwin / Spojené státy / 1992 / 40 min. 0 sec.

Dobyvatelská kronika rekonstruuje španělskou invazi do zemí amerického jihozápadu v první polovině 16. století, rozplétá kontexty, motivace, mýty a historické události a z kritické perspektivy a se značnou ironií buduje epickou ságu obsazení a ovládnutí území, na níž navazuje polemiku se snahami umístit do této oblasti jaderný odpad.V různých podobách zdůrazňuje vztah historické roviny k současnosti – když se rýsují paneláky na pozadí louky, kde se odehrává původní, pro film natočená historická rekonstrukce, anebo když jsou na Coronada dotazováni turisté.

... až na věky

... až na věky

Pavel Koutecký / Česká republika / 1998 / 14 min. 0 sec.

Manželství je cesta do budoucnosti, milenci se od svatebního oltáře v dokumentárních pasážích Pavla Kouteckého vydávají do animovaného světa Michaely Pavlátové. Rozkvetlá přítomnost jedné duše a dvou těl se mění ve vyprahlou ledovou poušť oddělených ložnic, deziluze a pastí.

... když se zrovna nedíváš

... když se zrovna nedíváš

Phie Ambo / Dánsko / 2017 / 84 min. 0 sec.

Elektron se při Youngově experimentu chová jinak, pokud je pokus zaznamenáván. Axiomu z kvantové fyziky podřídila natáčení dokumentaristka usilující zachytit vědou nepostihnutelné projevy lidského vědomí ve fyzickém světě. A po cestě dospěla k otázce: Komunikuje vzájemně voda, když to lidé nevidí?

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme