CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs
Majjudo (Ztracený člověk)

Majjudo (Ztracený člověk)

1 Senegal 2 duše tmy 3 stíny nemají domov 4 tanec, hudba, elektroakustický zvuk 5 imaginace spojující tělo a duši 6 impresionistický mix super8, videa a fotografie 7 antropologická niternost a možnosti zobrazení lidské celistvosti 8 synchronní a diachronní analýza lidských myšlenek a chování 9 role imaginace v poznání člověka a lidského chápání světa 10 kdo opustí uhasínající oheň bez louče, stává se ztraceným člověkem Rozpohybovaná kamera bruselského režiséra a antropologa zachycuje stíny nočního tance a hudbu ohně v smyslově intenzivní filmové básni, reprezentující experimentální etnografii.

Základní informace

Režisér: Laurent Van Lancker

Originální název: Majjudo (L'homme perdu)

Země původu: Belgie

Rok výroby: 2009

Stopáž: 31 min. 0 sec.

Barva: Barevný

Jazyk: wolof

Jazyk titulků: angličtina

Producent: Argos

Střih: Laurent Van Lancker

Zvuk: A. J. Rollet, A. Diallo, M. Dioum, D. Chiesa

Hudba: A. J. Rollet, A. Diallo, M. Dioum, D. Chiesa

ikona šipkazpět
PŘEHRÁVAT FILMY MOHOU POUZE PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELÉ Z CENTRA DOKUMENTÁRNÍHO FILMU V JIHLAVĚ.

Podobné filmy

¡O no coronado!

¡O no coronado!

Craig Baldwin / Spojené státy / 1992 / 40 min. 0 sec.

Dobyvatelská kronika rekonstruuje španělskou invazi do zemí amerického jihozápadu v první polovině 16. století, rozplétá kontexty, motivace, mýty a historické události a z kritické perspektivy a se značnou ironií buduje epickou ságu obsazení a ovládnutí území, na níž navazuje polemiku se snahami umístit do této oblasti jaderný odpad.V různých podobách zdůrazňuje vztah historické roviny k současnosti – když se rýsují paneláky na pozadí louky, kde se odehrává původní, pro film natočená historická rekonstrukce, anebo když jsou na Coronada dotazováni turisté.

... až na věky

... až na věky

Pavel Koutecký / Česká republika / 1998 / 14 min. 0 sec.

Manželství je cesta do budoucnosti, milenci se od svatebního oltáře v dokumentárních pasážích Pavla Kouteckého vydávají do animovaného světa Michaely Pavlátové. Rozkvetlá přítomnost jedné duše a dvou těl se mění ve vyprahlou ledovou poušť oddělených ložnic, deziluze a pastí.

... když se zrovna nedíváš

... když se zrovna nedíváš

Phie Ambo / Dánsko / 2017 / 84 min. 0 sec.

Elektron se při Youngově experimentu chová jinak, pokud je pokus zaznamenáván. Axiomu z kvantové fyziky podřídila natáčení dokumentaristka usilující zachytit vědou nepostihnutelné projevy lidského vědomí ve fyzickém světě. A po cestě dospěla k otázce: Komunikuje vzájemně voda, když to lidé nevidí?

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme