CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs
MARADONA '86

MARADONA '86

Dokument sestavený z archivních materiálů, jenž je místy téměř poetickým portrétem rozporuplnosti a vyrovnávání se s ní, se vrací k jednomu z nejkontroverznějších gólu fotbalové historie známého jako „Boží ruka“. S odstupem času se snaží rozšifrovat kód jeho autora, opěvované i zatracované modly, jíž na krátký čas ležel u nohou celý svět.

DETAIL:
Vysoko, vysoko letí velký balón. Ten pro děti. Kluk, který si s ním hraje, se jmenuje Diego a na tváři má blažený úsměv. Přímo září, když ho pošťuchuje hlavičkami. A pak výkop nepředstavitelně mrštnýma nohama. Nafukovací zeměkoule je vystřelená k nebi.

Základní informace

Režisér: Sam Blair

Originální název: MARADONA '86

Země původu: Spojené státy, Velká Británie

Rok výroby: 2014

Stopáž: 22 min. 0 sec.

Barva: Barevný

Jazyk: francouzština, španělština, angličtina

Jazyk titulků: angličtina

Producent: John Battsek

Střih: Sam Blair

Zvuk: Gunnar Oskarsson

ikona šipkazpět
PŘEHRÁVAT FILMY MOHOU POUZE PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELÉ Z CENTRA DOKUMENTÁRNÍHO FILMU V JIHLAVĚ.

Podobné filmy

¡O no coronado!

¡O no coronado!

Craig Baldwin / Spojené státy / 1992 / 40 min. 0 sec.

Dobyvatelská kronika rekonstruuje španělskou invazi do zemí amerického jihozápadu v první polovině 16. století, rozplétá kontexty, motivace, mýty a historické události a z kritické perspektivy a se značnou ironií buduje epickou ságu obsazení a ovládnutí území, na níž navazuje polemiku se snahami umístit do této oblasti jaderný odpad.V různých podobách zdůrazňuje vztah historické roviny k současnosti – když se rýsují paneláky na pozadí louky, kde se odehrává původní, pro film natočená historická rekonstrukce, anebo když jsou na Coronada dotazováni turisté.

... až na věky

... až na věky

Pavel Koutecký / Česká republika / 1998 / 14 min. 0 sec.

Manželství je cesta do budoucnosti, milenci se od svatebního oltáře v dokumentárních pasážích Pavla Kouteckého vydávají do animovaného světa Michaely Pavlátové. Rozkvetlá přítomnost jedné duše a dvou těl se mění ve vyprahlou ledovou poušť oddělených ložnic, deziluze a pastí.

... když se zrovna nedíváš

... když se zrovna nedíváš

Phie Ambo / Dánsko / 2017 / 84 min. 0 sec.

Elektron se při Youngově experimentu chová jinak, pokud je pokus zaznamenáván. Axiomu z kvantové fyziky podřídila natáčení dokumentaristka usilující zachytit vědou nepostihnutelné projevy lidského vědomí ve fyzickém světě. A po cestě dospěla k otázce: Komunikuje vzájemně voda, když to lidé nevidí?

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme