CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs
Metrobranding - Rumunské předměty touhy

Metrobranding - Rumunské předměty touhy

1 monopol 2 konkurence neexistuje 3 komunismus versus kapitalismus 4 zlatý věk rumunské industrializace 5 města, která vyrůstala okolo fabrik 6 zaprášené věci, poschovávané na dně skříní 7 nástup trhu způsobil úpadek nebo konec továren 8 za oknem vytlučené předměstí s šedivou betonovou zdí 9 matrace, tenisky, jízdní kolo, motorka, žárovka a šicí stroj 10 vzpomínka na svět, kde se vše vyrábělo v jediné variantě
Komunistická ideologie „vše všem ve stejné míře“ vedla k bizarní touze vyrábět od každého produktu jediný exemplář – fi lm o tom, jak se žilo ve světě bez reklam, když věci buď byly, nebo nebyly.

Základní informace

Režisér: Ana Vlad, Adrian Voicu

Originální název: Metrobranding

Země původu: Rumunsko

Rok výroby: 2010

Stopáž: 92 min. 0 sec.

Barva: Barevný

Jazyk: rumunština

Jazyk titulků: angličtina

Formát média: HDTV (HDCam)

Producent: Ana Vlad

Scénář: Ana Vlad, Adrian Voicu

Střih: Roxana Szel

Zvuk: Roxana Szel

Hudba: Pompilia Stoian

ikona šipkazpět
PŘEHRÁVAT FILMY MOHOU POUZE PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELÉ Z CENTRA DOKUMENTÁRNÍHO FILMU V JIHLAVĚ.

Podobné filmy

¡O no coronado!

¡O no coronado!

Craig Baldwin / Spojené státy / 1992 / 40 min. 0 sec.

Dobyvatelská kronika rekonstruuje španělskou invazi do zemí amerického jihozápadu v první polovině 16. století, rozplétá kontexty, motivace, mýty a historické události a z kritické perspektivy a se značnou ironií buduje epickou ságu obsazení a ovládnutí území, na níž navazuje polemiku se snahami umístit do této oblasti jaderný odpad.V různých podobách zdůrazňuje vztah historické roviny k současnosti – když se rýsují paneláky na pozadí louky, kde se odehrává původní, pro film natočená historická rekonstrukce, anebo když jsou na Coronada dotazováni turisté.

... až na věky

... až na věky

Pavel Koutecký / Česká republika / 1998 / 14 min. 0 sec.

Manželství je cesta do budoucnosti, milenci se od svatebního oltáře v dokumentárních pasážích Pavla Kouteckého vydávají do animovaného světa Michaely Pavlátové. Rozkvetlá přítomnost jedné duše a dvou těl se mění ve vyprahlou ledovou poušť oddělených ložnic, deziluze a pastí.

... když se zrovna nedíváš

... když se zrovna nedíváš

Phie Ambo / Dánsko / 2017 / 84 min. 0 sec.

Elektron se při Youngově experimentu chová jinak, pokud je pokus zaznamenáván. Axiomu z kvantové fyziky podřídila natáčení dokumentaristka usilující zachytit vědou nepostihnutelné projevy lidského vědomí ve fyzickém světě. A po cestě dospěla k otázce: Komunikuje vzájemně voda, když to lidé nevidí?

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme