CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs
Nezdokumentováno

Nezdokumentováno

Pomocí ústředního příběhu mexického imigranta pátrajícího po svém otci, který zmizel při pokusu utéci do USA, demaskuje režisér Marco Williams investigativním stylem tabuizovanou problematiku úmrtí na hranicích. Kamera rozkročená nad oběma státy zachycuje snahy jednotlivců o nápravu a nezájem státního aparátu.

Tropické teploty panující v inkriminované arizonské poušti jsou pak v přímém i vizuálním kontrastu se sterilními chladicími boxy, ve kterých nacházejí svá poslední útočiště bezejmenné oběti politické nemohoucnosti.

Základní informace

Režisér: Marco Williams

Originální název: The Undocumented

Země původu: Spojené státy

Rok výroby: 2013

Stopáž: 88 min. 0 sec.

Barva: Barevný

Jazyk: španělština, angličtina

Jazyk titulků: angličtina

Producent: Marco Williams

Střih: Kris Liem, David Meneses

Zvuk: Marco Williams

Hudba: Richard Martinez

ikona šipkazpět
PŘEHRÁVAT FILMY MOHOU POUZE PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELÉ Z CENTRA DOKUMENTÁRNÍHO FILMU V JIHLAVĚ.

Podobné filmy

¡O no coronado!

¡O no coronado!

Craig Baldwin / Spojené státy / 1992 / 40 min. 0 sec.

Dobyvatelská kronika rekonstruuje španělskou invazi do zemí amerického jihozápadu v první polovině 16. století, rozplétá kontexty, motivace, mýty a historické události a z kritické perspektivy a se značnou ironií buduje epickou ságu obsazení a ovládnutí území, na níž navazuje polemiku se snahami umístit do této oblasti jaderný odpad.V různých podobách zdůrazňuje vztah historické roviny k současnosti – když se rýsují paneláky na pozadí louky, kde se odehrává původní, pro film natočená historická rekonstrukce, anebo když jsou na Coronada dotazováni turisté.

... až na věky

... až na věky

Pavel Koutecký / Česká republika / 1998 / 14 min. 0 sec.

Manželství je cesta do budoucnosti, milenci se od svatebního oltáře v dokumentárních pasážích Pavla Kouteckého vydávají do animovaného světa Michaely Pavlátové. Rozkvetlá přítomnost jedné duše a dvou těl se mění ve vyprahlou ledovou poušť oddělených ložnic, deziluze a pastí.

... když se zrovna nedíváš

... když se zrovna nedíváš

Phie Ambo / Dánsko / 2017 / 84 min. 0 sec.

Elektron se při Youngově experimentu chová jinak, pokud je pokus zaznamenáván. Axiomu z kvantové fyziky podřídila natáčení dokumentaristka usilující zachytit vědou nepostihnutelné projevy lidského vědomí ve fyzickém světě. A po cestě dospěla k otázce: Komunikuje vzájemně voda, když to lidé nevidí?

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme