CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs
Okraj

Okraj

Putování lesem reálných i digitálních stromů se uskutečňuje pomocí průletů mezi korunami a odhaluje překvapivé soustavy porostů ze všech směrů, mezi nimiž se nepřetržitý pohled obtáčí po šesti osách a překvapeně prozkoumává porost, do nějž se noří.

DETAIL:
Původcem průzkumnického pohledu je pouze mechanické oko; scéna je celou dobu statická a houstnoucí prales ve skutečnosti nenatáčela žádná kamera.

Základní informace

Režisér: Tomislav Šoban

Originální název: Kraj

Země původu: Chorvatsko

Rok výroby: 2015

Stopáž: 10 min. 10 sec.

Barva: Barevný

Jazyk: Bez dialogů

Jazyk titulků: angličtina

Producent: Vedran Šuvar

Scénář: Tomislav Šoban

Střih: Tomislav Šoban

Zvuk: Ivan Zelić, Tomislav Babić

Hudba: Matija Pekić

ikona šipkazpět
PŘEHRÁVAT FILMY MOHOU POUZE PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELÉ Z CENTRA DOKUMENTÁRNÍHO FILMU V JIHLAVĚ.

Podobné filmy

¡O no coronado!

¡O no coronado!

Craig Baldwin / Spojené státy / 1992 / 40 min. 0 sec.

Dobyvatelská kronika rekonstruuje španělskou invazi do zemí amerického jihozápadu v první polovině 16. století, rozplétá kontexty, motivace, mýty a historické události a z kritické perspektivy a se značnou ironií buduje epickou ságu obsazení a ovládnutí území, na níž navazuje polemiku se snahami umístit do této oblasti jaderný odpad.V různých podobách zdůrazňuje vztah historické roviny k současnosti – když se rýsují paneláky na pozadí louky, kde se odehrává původní, pro film natočená historická rekonstrukce, anebo když jsou na Coronada dotazováni turisté.

... až na věky

... až na věky

Pavel Koutecký / Česká republika / 1998 / 14 min. 0 sec.

Manželství je cesta do budoucnosti, milenci se od svatebního oltáře v dokumentárních pasážích Pavla Kouteckého vydávají do animovaného světa Michaely Pavlátové. Rozkvetlá přítomnost jedné duše a dvou těl se mění ve vyprahlou ledovou poušť oddělených ložnic, deziluze a pastí.

... když se zrovna nedíváš

... když se zrovna nedíváš

Phie Ambo / Dánsko / 2017 / 84 min. 0 sec.

Elektron se při Youngově experimentu chová jinak, pokud je pokus zaznamenáván. Axiomu z kvantové fyziky podřídila natáčení dokumentaristka usilující zachytit vědou nepostihnutelné projevy lidského vědomí ve fyzickém světě. A po cestě dospěla k otázce: Komunikuje vzájemně voda, když to lidé nevidí?

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme