CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs
Papoušek Babash

Papoušek Babash

„Home video“ ze života papouška jménem Babash je tokem komunikace s jeho íránským spolubydlícím jménem Behrouz. Jazykem přátelství jsou perština, angličtina, skřeky a kód barevných tabulí. Kamera snímá detaily interiéru a interakci zúčastněných. Definuje prostor domácnosti-voliéry, pro niž je vnější svět paprskem dopadajícím oknem na stěnu pokoje. 

DETAIL:
Se žlutou jakoby se Babash ve voiceoveru smál. I Behrouz. V detailu fotografie ženy a dětí. Barevné tabule, jež jsou součástí interiéru, mimo jiné sdělují, nakolik se prostor člověka prolíná s teritoriem ptáka.

Základní informace

Režisér: Behrouz Rae, Lisa Truttmann

Originální název: Babash

Země původu: Írán, Rakousko, Spojené státy

Rok výroby: 2014

Stopáž: 9 min. 2 sec.

Barva: Barevný

Jazyk: azerbajdžánština, Farsi, angličtina

Jazyk titulků: Bez titulků

Producent: Behrouz Rae, Lisa Truttmann

Střih: Lisa Truttmann

ikona šipkazpět
PŘEHRÁVAT FILMY MOHOU POUZE PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELÉ Z CENTRA DOKUMENTÁRNÍHO FILMU V JIHLAVĚ.

Podobné filmy

¡O no coronado!

¡O no coronado!

Craig Baldwin / Spojené státy / 1992 / 40 min. 0 sec.

Dobyvatelská kronika rekonstruuje španělskou invazi do zemí amerického jihozápadu v první polovině 16. století, rozplétá kontexty, motivace, mýty a historické události a z kritické perspektivy a se značnou ironií buduje epickou ságu obsazení a ovládnutí území, na níž navazuje polemiku se snahami umístit do této oblasti jaderný odpad.V různých podobách zdůrazňuje vztah historické roviny k současnosti – když se rýsují paneláky na pozadí louky, kde se odehrává původní, pro film natočená historická rekonstrukce, anebo když jsou na Coronada dotazováni turisté.

... až na věky

... až na věky

Pavel Koutecký / Česká republika / 1998 / 14 min. 0 sec.

Manželství je cesta do budoucnosti, milenci se od svatebního oltáře v dokumentárních pasážích Pavla Kouteckého vydávají do animovaného světa Michaely Pavlátové. Rozkvetlá přítomnost jedné duše a dvou těl se mění ve vyprahlou ledovou poušť oddělených ložnic, deziluze a pastí.

... když se zrovna nedíváš

... když se zrovna nedíváš

Phie Ambo / Dánsko / 2017 / 84 min. 0 sec.

Elektron se při Youngově experimentu chová jinak, pokud je pokus zaznamenáván. Axiomu z kvantové fyziky podřídila natáčení dokumentaristka usilující zachytit vědou nepostihnutelné projevy lidského vědomí ve fyzickém světě. A po cestě dospěla k otázce: Komunikuje vzájemně voda, když to lidé nevidí?

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme