CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs
Pevnost

Pevnost

V létě 1980 se v terezínské Malé pevnosti uskutečnilo výtvarné sympozium. Neobvyklé instalace a jejich autory při práci (J. Sozanský, I. Bukovský, Z. Beran, O. Kulhánek, L. Janečka, P. Kovář, I. Dolejšek) souběžně (a v kontrastu) s běžnými návštěvníky památníku expresivně zachytil absolventský snímek Michala Baumbrucka. Film vznikl na Katedře dokumentární tvorby FAMU pod vedením Jiřího Lehovce a doprovází jej hudební kompozice M. Kocába a M. Pavlíčka.  

Základní informace

Režisér: Michal Baumbruck

Originální název: Pevnost

Země původu: Czechoslovakia

Rok výroby: 1982

Stopáž: 19 min. 30 sec.

Barva: Barevný a černobílý

Jazyk: Bez dialogů

Jazyk titulků: Bez titulků

Střih: Roman Varga

Zvuk: Josef Hubka

Hudba: Michal Pavlíček, Michael Kocáb

Obsazení: Jiří Sozanský, Ivan Bukovský, Luboš Janečka, Zdenek Beran

ikona šipkazpět
PŘEHRÁVAT FILMY MOHOU POUZE PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELÉ Z CENTRA DOKUMENTÁRNÍHO FILMU V JIHLAVĚ.

Podobné filmy

¡O no coronado!

¡O no coronado!

Craig Baldwin / Spojené státy / 1992 / 40 min. 0 sec.

Dobyvatelská kronika rekonstruuje španělskou invazi do zemí amerického jihozápadu v první polovině 16. století, rozplétá kontexty, motivace, mýty a historické události a z kritické perspektivy a se značnou ironií buduje epickou ságu obsazení a ovládnutí území, na níž navazuje polemiku se snahami umístit do této oblasti jaderný odpad.V různých podobách zdůrazňuje vztah historické roviny k současnosti – když se rýsují paneláky na pozadí louky, kde se odehrává původní, pro film natočená historická rekonstrukce, anebo když jsou na Coronada dotazováni turisté.

... až na věky

... až na věky

Pavel Koutecký / Česká republika / 1998 / 14 min. 0 sec.

Manželství je cesta do budoucnosti, milenci se od svatebního oltáře v dokumentárních pasážích Pavla Kouteckého vydávají do animovaného světa Michaely Pavlátové. Rozkvetlá přítomnost jedné duše a dvou těl se mění ve vyprahlou ledovou poušť oddělených ložnic, deziluze a pastí.

... když se zrovna nedíváš

... když se zrovna nedíváš

Phie Ambo / Dánsko / 2017 / 84 min. 0 sec.

Elektron se při Youngově experimentu chová jinak, pokud je pokus zaznamenáván. Axiomu z kvantové fyziky podřídila natáčení dokumentaristka usilující zachytit vědou nepostihnutelné projevy lidského vědomí ve fyzickém světě. A po cestě dospěla k otázce: Komunikuje vzájemně voda, když to lidé nevidí?

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme