CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs
Předávkování - Další finanční krize

Předávkování - Další finanční krize

1 Hlava XXII 2 finanční bublina 3 řešení přináší problémy 4 roky života na dluh 5 soukromé finančnictví podporované státními penězi 6 šílená logika odvracet dluhy jinými dluhy 7 největší finanční stimulace v historii, megalomanská sanace 8 absurdní je, když stát zachraňuje neodpovědný finanční systém 9 stát může zachránit krachující banky, ale kdo zachrání stát 10 začarovaný kruh: do zhrouceného bankovního systému pumpují státy biliony dolarů V době krize se hledají různá řešení, ale problém nastává ve chvíli, když se začnou dělat stejné chyby, které krizi způsobily - film analyticky zkoumá začarovaný kruh státního a privátního kapitálu.

Základní informace

Režisér: Martin Borgs

Originální název: Överdos

Země původu: Švédsko

Rok výroby: 2010

Stopáž: 46 min. 0 sec.

Barva: Barevný

Jazyk: angličtina

Jazyk titulků: Bez titulků

Producent: Henrik Devell

Scénář: Martin Borgs

Střih: Pier Franceschi

Zvuk: Pier Franceschi

Hudba: Adam Nordén

ikona šipkazpět
PŘEHRÁVAT FILMY MOHOU POUZE PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELÉ Z CENTRA DOKUMENTÁRNÍHO FILMU V JIHLAVĚ.

Podobné filmy

¡O no coronado!

¡O no coronado!

Craig Baldwin / Spojené státy / 1992 / 40 min. 0 sec.

Dobyvatelská kronika rekonstruuje španělskou invazi do zemí amerického jihozápadu v první polovině 16. století, rozplétá kontexty, motivace, mýty a historické události a z kritické perspektivy a se značnou ironií buduje epickou ságu obsazení a ovládnutí území, na níž navazuje polemiku se snahami umístit do této oblasti jaderný odpad.V různých podobách zdůrazňuje vztah historické roviny k současnosti – když se rýsují paneláky na pozadí louky, kde se odehrává původní, pro film natočená historická rekonstrukce, anebo když jsou na Coronada dotazováni turisté.

... až na věky

... až na věky

Pavel Koutecký / Česká republika / 1998 / 14 min. 0 sec.

Manželství je cesta do budoucnosti, milenci se od svatebního oltáře v dokumentárních pasážích Pavla Kouteckého vydávají do animovaného světa Michaely Pavlátové. Rozkvetlá přítomnost jedné duše a dvou těl se mění ve vyprahlou ledovou poušť oddělených ložnic, deziluze a pastí.

... když se zrovna nedíváš

... když se zrovna nedíváš

Phie Ambo / Dánsko / 2017 / 84 min. 0 sec.

Elektron se při Youngově experimentu chová jinak, pokud je pokus zaznamenáván. Axiomu z kvantové fyziky podřídila natáčení dokumentaristka usilující zachytit vědou nepostihnutelné projevy lidského vědomí ve fyzickém světě. A po cestě dospěla k otázce: Komunikuje vzájemně voda, když to lidé nevidí?

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme