CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs
Příchozí

Příchozí

1 přistěhovalci 2 pařížská kancelář 3 přiletěli jste letadlem? 4 kojící dívka v čekárně 5 unavené tváře úředníků s razítky 6 překladatelé na místě i na telefonu 7 musíte být z Mongolska, nebo z Číny 8 pár metrů čtverečných: babylonská změť jazyků a kultur 9 úřední formuláře s heslem francouzské revoluce „rovnost - volnost - bratrství" 10 zdi kanceláře vyzdobené reklamními fotografiemi afrických plání, ze zemí přistěhovalců Trpělivé sledování v duchu Wisemanových filmů odkrývá meze přívětivé pomoci úředníků i upřímnosti odpovědí žadatelů o azyl, jejichž předstírané neporozumění je zoufalou cestou ke snu o lepším životě.

Základní informace

Režisér: Patrice Chagnard, Claudine Bories

Originální název: Arrivants

Země původu: Francie

Rok výroby: 2010

Stopáž: 114 min. 0 sec.

Barva: Barevný

Jazyk: francouzština

Jazyk titulků: angličtina

Producent: Hwa-Seon Choi

Scénář: Patrice Chagnard, Claudine Bories

Střih: S. Goldschmidt

Zvuk: P. Carrasco

Hudba: P. Carrasco, A. F. Touré

ikona šipkazpět
PŘEHRÁVAT FILMY MOHOU POUZE PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELÉ Z CENTRA DOKUMENTÁRNÍHO FILMU V JIHLAVĚ.

Podobné filmy

¡O no coronado!

¡O no coronado!

Craig Baldwin / Spojené státy / 1992 / 40 min. 0 sec.

Dobyvatelská kronika rekonstruuje španělskou invazi do zemí amerického jihozápadu v první polovině 16. století, rozplétá kontexty, motivace, mýty a historické události a z kritické perspektivy a se značnou ironií buduje epickou ságu obsazení a ovládnutí území, na níž navazuje polemiku se snahami umístit do této oblasti jaderný odpad.V různých podobách zdůrazňuje vztah historické roviny k současnosti – když se rýsují paneláky na pozadí louky, kde se odehrává původní, pro film natočená historická rekonstrukce, anebo když jsou na Coronada dotazováni turisté.

... až na věky

... až na věky

Pavel Koutecký / Česká republika / 1998 / 14 min. 0 sec.

Manželství je cesta do budoucnosti, milenci se od svatebního oltáře v dokumentárních pasážích Pavla Kouteckého vydávají do animovaného světa Michaely Pavlátové. Rozkvetlá přítomnost jedné duše a dvou těl se mění ve vyprahlou ledovou poušť oddělených ložnic, deziluze a pastí.

... když se zrovna nedíváš

... když se zrovna nedíváš

Phie Ambo / Dánsko / 2017 / 84 min. 0 sec.

Elektron se při Youngově experimentu chová jinak, pokud je pokus zaznamenáván. Axiomu z kvantové fyziky podřídila natáčení dokumentaristka usilující zachytit vědou nepostihnutelné projevy lidského vědomí ve fyzickém světě. A po cestě dospěla k otázce: Komunikuje vzájemně voda, když to lidé nevidí?

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme