CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs
Přísaha

Přísaha

1 džihád 2 americký sen 3 estetické záběry Guantánama 4 ruch hlavního města Jemenu 5 dva muži podezřelí z terorismu 6 oba ztělesňují typ západem démonizovaných bojovníků 7 nejednoznačnost duše: film ukazuje rozporuplnost každého člověka 8 vězněný promlouvá prostřednictvím archivních videozáznamů, fotografií a dopisů 9 taxikář je chvíli charismatický náboženský extremista, chvíli ztišený pacifista 10 mikro-makrodokumentarismus, v němž individuální příběh představuje příznačný osud či charakter Salim Hamdan byl šoférem Usámy bin Ládina a je vězněn na americké základně Guantánamo, jeho švagr uprchl a nyní se živí jako taxikář - sugestivní příběhy dvou mužů reprezentují situaci světa po 11. září.

Základní informace

Režisér: Laura Poitras

Originální název: Oath

Země původu: Spojené státy

Rok výroby: 2010

Stopáž: 97 min. 0 sec.

Barva: Barevný

Jazyk: angličtina, arabština

Jazyk titulků: angličtina

Formát média: DigiBeta PAL

Producent: Laura Poitras

Střih: Jonathan Oppenheim

Zvuk: Dominic Tavella, Damian Volpe

Hudba: Osvaldo Golijov

ikona šipkazpět
PŘEHRÁVAT FILMY MOHOU POUZE PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELÉ Z CENTRA DOKUMENTÁRNÍHO FILMU V JIHLAVĚ.

Podobné filmy

¡O no coronado!

¡O no coronado!

Craig Baldwin / Spojené státy / 1992 / 40 min. 0 sec.

Dobyvatelská kronika rekonstruuje španělskou invazi do zemí amerického jihozápadu v první polovině 16. století, rozplétá kontexty, motivace, mýty a historické události a z kritické perspektivy a se značnou ironií buduje epickou ságu obsazení a ovládnutí území, na níž navazuje polemiku se snahami umístit do této oblasti jaderný odpad.V různých podobách zdůrazňuje vztah historické roviny k současnosti – když se rýsují paneláky na pozadí louky, kde se odehrává původní, pro film natočená historická rekonstrukce, anebo když jsou na Coronada dotazováni turisté.

... až na věky

... až na věky

Pavel Koutecký / Česká republika / 1998 / 14 min. 0 sec.

Manželství je cesta do budoucnosti, milenci se od svatebního oltáře v dokumentárních pasážích Pavla Kouteckého vydávají do animovaného světa Michaely Pavlátové. Rozkvetlá přítomnost jedné duše a dvou těl se mění ve vyprahlou ledovou poušť oddělených ložnic, deziluze a pastí.

... když se zrovna nedíváš

... když se zrovna nedíváš

Phie Ambo / Dánsko / 2017 / 84 min. 0 sec.

Elektron se při Youngově experimentu chová jinak, pokud je pokus zaznamenáván. Axiomu z kvantové fyziky podřídila natáčení dokumentaristka usilující zachytit vědou nepostihnutelné projevy lidského vědomí ve fyzickém světě. A po cestě dospěla k otázce: Komunikuje vzájemně voda, když to lidé nevidí?

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme