CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs
Rudá Shirley

Rudá Shirley

1 zítra 2 sté narozeniny 3 pérko ve vlasech 4 říkali mi Rudá Shirley 5 čtyřicet sedm let u stroje 6 jako emigrantka jsem neměla lehký život 7 květovaný přehoz přes křeslo, jemný fialový svetr 8 první válka, druhá válka, studená válka, Vietnam, Irák 9 (upozornili nás na pravidla krátkých filmů, ignorovali jsme je) 10 jaký život žila žena, která se narodila v roce 1909 Muzikant Lou Reed natočil rozhovor se svou sestřenicí v předvečer jejích stých narozenin - důvěrně snímaný záznam paměti jednoho století je portrétem ženy z polsko-židovské rodiny, emigrantky.

Základní informace

Režisér: Lou Reed

Originální název: Red Shirley

Země původu: Spojené státy

Rok výroby: 2010

Stopáž: 28 min. 0 sec.

Barva: Barevný

Jazyk: angličtina

Jazyk titulků: Bez titulků

Producent: Brie Greenberg

Střih: Benjamin Flaherty

Zvuk: Eric Kramer

Hudba: Metal Machine Trio (Lou Reed, Ulrich Krieger, Sath Calhoun)

ikona šipkazpět
PŘEHRÁVAT FILMY MOHOU POUZE PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELÉ Z CENTRA DOKUMENTÁRNÍHO FILMU V JIHLAVĚ.

Podobné filmy

¡O no coronado!

¡O no coronado!

Craig Baldwin / Spojené státy / 1992 / 40 min. 0 sec.

Dobyvatelská kronika rekonstruuje španělskou invazi do zemí amerického jihozápadu v první polovině 16. století, rozplétá kontexty, motivace, mýty a historické události a z kritické perspektivy a se značnou ironií buduje epickou ságu obsazení a ovládnutí území, na níž navazuje polemiku se snahami umístit do této oblasti jaderný odpad.V různých podobách zdůrazňuje vztah historické roviny k současnosti – když se rýsují paneláky na pozadí louky, kde se odehrává původní, pro film natočená historická rekonstrukce, anebo když jsou na Coronada dotazováni turisté.

... až na věky

... až na věky

Pavel Koutecký / Česká republika / 1998 / 14 min. 0 sec.

Manželství je cesta do budoucnosti, milenci se od svatebního oltáře v dokumentárních pasážích Pavla Kouteckého vydávají do animovaného světa Michaely Pavlátové. Rozkvetlá přítomnost jedné duše a dvou těl se mění ve vyprahlou ledovou poušť oddělených ložnic, deziluze a pastí.

... když se zrovna nedíváš

... když se zrovna nedíváš

Phie Ambo / Dánsko / 2017 / 84 min. 0 sec.

Elektron se při Youngově experimentu chová jinak, pokud je pokus zaznamenáván. Axiomu z kvantové fyziky podřídila natáčení dokumentaristka usilující zachytit vědou nepostihnutelné projevy lidského vědomí ve fyzickém světě. A po cestě dospěla k otázce: Komunikuje vzájemně voda, když to lidé nevidí?

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme