CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs
Rusko 88

Rusko 88

1 násilí 2 ultrapravicová písnička 3 I'm a Russian 4 démonická podstata ruského podzemí 5 radikální a bezohledný postkomunistický neonacismus 6 základem scénáře byly rozhovory s neonacisty 7 brutální scény byly natočeny podle policejních zpráv 8 expresivní styl, převrácené hodnoty, negace a destrukční pudy 9 vůdce gangu zjistí, že sestra má přítele z Kavkazu 10 (nacistické oblečení a symboly tvůrci volně zakoupili v moskevských obchodech) Na ose rodinného dramatu popisuje šokující dokudrama činnost (fiktivního) moskevského skinheadského gangu, který na internet umisťuje nacistickou propagandu i záznamy svých násilnických akcí.

Základní informace

Režisér: Pavel Bardin

Originální název: Rossiya 88

Země původu: Rusko

Rok výroby: 2009

Stopáž: 104 min. 0 sec.

Barva: Barevný

Jazyk: ruština

Jazyk titulků: čeština

Producent: Elena Konuhova

Scénář: Pavel Bardin

Střih: Philipp Pastukhov

Zvuk: Kirill Simakov, Alexey Zobov

Hudba: Petr Fedorov

ikona šipkazpět
PŘEHRÁVAT FILMY MOHOU POUZE PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELÉ Z CENTRA DOKUMENTÁRNÍHO FILMU V JIHLAVĚ.

Podobné filmy

¡O no coronado!

¡O no coronado!

Craig Baldwin / Spojené státy / 1992 / 40 min. 0 sec.

Dobyvatelská kronika rekonstruuje španělskou invazi do zemí amerického jihozápadu v první polovině 16. století, rozplétá kontexty, motivace, mýty a historické události a z kritické perspektivy a se značnou ironií buduje epickou ságu obsazení a ovládnutí území, na níž navazuje polemiku se snahami umístit do této oblasti jaderný odpad.V různých podobách zdůrazňuje vztah historické roviny k současnosti – když se rýsují paneláky na pozadí louky, kde se odehrává původní, pro film natočená historická rekonstrukce, anebo když jsou na Coronada dotazováni turisté.

... až na věky

... až na věky

Pavel Koutecký / Česká republika / 1998 / 14 min. 0 sec.

Manželství je cesta do budoucnosti, milenci se od svatebního oltáře v dokumentárních pasážích Pavla Kouteckého vydávají do animovaného světa Michaely Pavlátové. Rozkvetlá přítomnost jedné duše a dvou těl se mění ve vyprahlou ledovou poušť oddělených ložnic, deziluze a pastí.

... když se zrovna nedíváš

... když se zrovna nedíváš

Phie Ambo / Dánsko / 2017 / 84 min. 0 sec.

Elektron se při Youngově experimentu chová jinak, pokud je pokus zaznamenáván. Axiomu z kvantové fyziky podřídila natáčení dokumentaristka usilující zachytit vědou nepostihnutelné projevy lidského vědomí ve fyzickém světě. A po cestě dospěla k otázce: Komunikuje vzájemně voda, když to lidé nevidí?

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme