CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs
Sedmá ponorka

Sedmá ponorka

Zvuková koláž vytrhává otázky, drobné poznámky a příznačné fráze z dětských vědomostních soutěží a připomíná nadané děti, od nichž se očekávají briskní odpovědi na všechny kvízové úkoly. Zde však není reakcí potřeba; asociativně skládané nalezené průmyslové obrazy odkazují na nutnou fragmentárnost takového encyklopedického vědění.

DETAIL:
Jedna z opakujících se otázek: „Který plaz je přírodní ponorkou? A vysvětlete proč.“ Odpověď, která nezazní, je krokodýl (díky jeho soustavě záklopek, které se po ponoření zavřou a brání vniknutí vody).

 

Základní informace

Režisér: Allan Brown

Originální název: Seventh Submarine

Země původu: Kanada

Rok výroby: 2014

Stopáž: 5 min. 23 sec.

Barva: Barevný

Jazyk: angličtina

Jazyk titulků: Bez titulků

Producent: Allan Brown

Scénář: Allan Brown

Střih: Allan Brown

Zvuk: Allan Brown

Hudba: EMRYS (Oliver Lewis)

ikona šipkazpět
PŘEHRÁVAT FILMY MOHOU POUZE PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELÉ Z CENTRA DOKUMENTÁRNÍHO FILMU V JIHLAVĚ.

Podobné filmy

¡O no coronado!

¡O no coronado!

Craig Baldwin / Spojené státy / 1992 / 40 min. 0 sec.

Dobyvatelská kronika rekonstruuje španělskou invazi do zemí amerického jihozápadu v první polovině 16. století, rozplétá kontexty, motivace, mýty a historické události a z kritické perspektivy a se značnou ironií buduje epickou ságu obsazení a ovládnutí území, na níž navazuje polemiku se snahami umístit do této oblasti jaderný odpad.V různých podobách zdůrazňuje vztah historické roviny k současnosti – když se rýsují paneláky na pozadí louky, kde se odehrává původní, pro film natočená historická rekonstrukce, anebo když jsou na Coronada dotazováni turisté.

... až na věky

... až na věky

Pavel Koutecký / Česká republika / 1998 / 14 min. 0 sec.

Manželství je cesta do budoucnosti, milenci se od svatebního oltáře v dokumentárních pasážích Pavla Kouteckého vydávají do animovaného světa Michaely Pavlátové. Rozkvetlá přítomnost jedné duše a dvou těl se mění ve vyprahlou ledovou poušť oddělených ložnic, deziluze a pastí.

... když se zrovna nedíváš

... když se zrovna nedíváš

Phie Ambo / Dánsko / 2017 / 84 min. 0 sec.

Elektron se při Youngově experimentu chová jinak, pokud je pokus zaznamenáván. Axiomu z kvantové fyziky podřídila natáčení dokumentaristka usilující zachytit vědou nepostihnutelné projevy lidského vědomí ve fyzickém světě. A po cestě dospěla k otázce: Komunikuje vzájemně voda, když to lidé nevidí?

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme