CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs
Střílení na slona

Střílení na slona

1 krev 2 nekončící násilí 3 novinářům vstup zakázán 4 blízkost, naprostá bezprostřednost, bezmoc 5 příroda města a válečná skutečnost 6 zachycení chování lidí v dané situaci 7 Izrael přiznal použití munice s bílým fosforem 8 palestinští civilisté byli několik týdnů v uzavřené zóně 9 šílený slon musí být zabit stejně jako šílený pes 10 mimo historicitu je válka především konfrontací člověka s otázkami existence Přímé svědectví z války v Gaze, která pod označením operace Lité olovo přinesla nezměrné utrpení civilistů - záběry jediných cizinců v pásmu reprezentují jinou zkušenost než západní televizní obrazovky.

Základní informace

Režisér: Alberto Arce, Mohammad Rujailah

Originální název: To Shoot an Elephant

Země původu: Španělsko

Rok výroby: 2009

Stopáž: 112 min. 0 sec.

Barva: Barevný

Jazyk: angličtina, arabština

Jazyk titulků: angličtina

Formát média: DVCAM

Producent: Eguzki Bideoak

Scénář: Miquel Marti Freixas, Alberto Arce

Střih: Miquel Marti Freixas

Zvuk: Francesc Gosalves

ikona šipkazpět
PŘEHRÁVAT FILMY MOHOU POUZE PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELÉ Z CENTRA DOKUMENTÁRNÍHO FILMU V JIHLAVĚ.

Podobné filmy

¡O no coronado!

¡O no coronado!

Craig Baldwin / Spojené státy / 1992 / 40 min. 0 sec.

Dobyvatelská kronika rekonstruuje španělskou invazi do zemí amerického jihozápadu v první polovině 16. století, rozplétá kontexty, motivace, mýty a historické události a z kritické perspektivy a se značnou ironií buduje epickou ságu obsazení a ovládnutí území, na níž navazuje polemiku se snahami umístit do této oblasti jaderný odpad.V různých podobách zdůrazňuje vztah historické roviny k současnosti – když se rýsují paneláky na pozadí louky, kde se odehrává původní, pro film natočená historická rekonstrukce, anebo když jsou na Coronada dotazováni turisté.

... až na věky

... až na věky

Pavel Koutecký / Česká republika / 1998 / 14 min. 0 sec.

Manželství je cesta do budoucnosti, milenci se od svatebního oltáře v dokumentárních pasážích Pavla Kouteckého vydávají do animovaného světa Michaely Pavlátové. Rozkvetlá přítomnost jedné duše a dvou těl se mění ve vyprahlou ledovou poušť oddělených ložnic, deziluze a pastí.

... když se zrovna nedíváš

... když se zrovna nedíváš

Phie Ambo / Dánsko / 2017 / 84 min. 0 sec.

Elektron se při Youngově experimentu chová jinak, pokud je pokus zaznamenáván. Axiomu z kvantové fyziky podřídila natáčení dokumentaristka usilující zachytit vědou nepostihnutelné projevy lidského vědomí ve fyzickém světě. A po cestě dospěla k otázce: Komunikuje vzájemně voda, když to lidé nevidí?

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme