CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs
Světy

Světy

Informativní a hravá přírodopisná esej začíná zrozením. Zrozením včely. Následně zblízka a zvídavě sleduje celý její životní cyklus, do něhož stále markantněji zasahuje člověk. Právě pro něj může být inspirací organizace včelích společenství a respektující způsob, jakým hmyz zabydluje své teritorium. Film, postupující od včelí larvy ke globálním problémům, na nichž závisí budoucnost planety, proplétá příběhy dvou živočišných druhů, které si navenek nemohou být vzdálenější. Ve skutečnosti je od počátku civilizace pojí křehké pouto, jehož porušení může mít devastující důsledky pro včely i lidi.


„Dokument nahlíží na naši globalizovanou ekonomiku, ale také na krajinu kolem úlu. Mikroúroveň je tak propojená s makroúrovní, lokální s globálním.“

Základní informace

Režisér: Nina de Vroome

Originální název: Globes

Země původu: Belgie

Rok výroby: 2021

Stopáž: 96 min. 0 sec.

Barva: Barevný

Jazyk: slovenština, angličtina, nizozemština

Jazyk titulků: francouzština, angličtina, nizozemština

Producent: Lotte Van Craeynest

ikona šipkazpět
PŘEHRÁVAT FILMY MOHOU POUZE PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELÉ Z CENTRA DOKUMENTÁRNÍHO FILMU V JIHLAVĚ.

Podobné filmy

Abdel: Between the Enemies

Abdel: Between the Enemies

Dánsko / 2020 / 30 min. 0 sec.

Snaha překlenout příkopy ve společnosti vedla ke vzniku tohoto pozoruhodného a v zahraničí oceňovaného projektu. V každé epizodě se tváří v tvář potkají dva lidé se zcela odlišnými postoji – včetně těch, kteří si například píší nenávistné vzkazy na sociálních sítích. Moderátorem je uznávaný novinář Abdel Azíz Mahmoud a cílem samozřejmě není aktéry pořadu usmířit, ale dosáhnout toho, aby byli ochotni diskutovat a poslouchat argumenty toho druhého. (30 minut)

bez náhledu

Blackout

Švédsko / 2019 / 76 min. 0 sec.

Experiment, v němž deset kandidátů prožívá katastrofický scénář. Sluneční erupce způsobí výpadek elektrické a mobilní sítě. Pět jich žije v moderním domě, pět na farmě. Blackout trvá čtrnáct dnů, během nichž mohou mezi sebou navázat spolupráci. Pořad velmi rezonoval v dalších médiích i ve švédské veřejnosti. (45 minut)

bez náhledu

Christmas U.S.A.

Spojené státy / 1949 / 13 min. 5 sec.

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme