CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs
Výstup na nebe

Výstup na nebe

1 hory 2 estetická antropologie 3 cestovatel, který zůstal 4 kamera neobtěžuje, jenom je 5 zachycuje povahy a jednání venkovanů 6 žít v autonomii jiné-vzdálené-cizí kulturní oblasti 7 uměřené, tolerantní a harmonické užívání darů života 8 veškerá skutečnost je vztažena k subjektivitě (vidět dovnitř) 9 shoda mezi smyslem pro krásu (vidění) a lidskostí (prožívání) 10 alespoň krátká možnost vytržení ze světa a pohroužení do kontemplace Trpělivě dokumentovaná věčnost každodennosti života chudé vesnice ve vysokých horách centrálního Nepálu spojuje v pozvolných, meditativních záběrech zaniklé s existujícím i s tím, co vzejde.

Základní informace

Režisér: Stéphane Breton

Originální název: Montée au ciel

Země původu: Francie

Rok výroby: 2010

Stopáž: 55 min. 0 sec.

Barva: Barevný

Jazyk: nepálština

Jazyk titulků: angličtina

Formát média: BetaCam PAL

Producent: Serge Lalou

Scénář: Stéphane Breton

Střih: Catherine Rascon

Zvuk: Stéphane Breton

Hudba: Stéphane Larrat

ikona šipkazpět
PŘEHRÁVAT FILMY MOHOU POUZE PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELÉ Z CENTRA DOKUMENTÁRNÍHO FILMU V JIHLAVĚ.

Podobné filmy

¡O no coronado!

¡O no coronado!

Craig Baldwin / Spojené státy / 1992 / 40 min. 0 sec.

Dobyvatelská kronika rekonstruuje španělskou invazi do zemí amerického jihozápadu v první polovině 16. století, rozplétá kontexty, motivace, mýty a historické události a z kritické perspektivy a se značnou ironií buduje epickou ságu obsazení a ovládnutí území, na níž navazuje polemiku se snahami umístit do této oblasti jaderný odpad.V různých podobách zdůrazňuje vztah historické roviny k současnosti – když se rýsují paneláky na pozadí louky, kde se odehrává původní, pro film natočená historická rekonstrukce, anebo když jsou na Coronada dotazováni turisté.

... až na věky

... až na věky

Pavel Koutecký / Česká republika / 1998 / 14 min. 0 sec.

Manželství je cesta do budoucnosti, milenci se od svatebního oltáře v dokumentárních pasážích Pavla Kouteckého vydávají do animovaného světa Michaely Pavlátové. Rozkvetlá přítomnost jedné duše a dvou těl se mění ve vyprahlou ledovou poušť oddělených ložnic, deziluze a pastí.

... když se zrovna nedíváš

... když se zrovna nedíváš

Phie Ambo / Dánsko / 2017 / 84 min. 0 sec.

Elektron se při Youngově experimentu chová jinak, pokud je pokus zaznamenáván. Axiomu z kvantové fyziky podřídila natáčení dokumentaristka usilující zachytit vědou nepostihnutelné projevy lidského vědomí ve fyzickém světě. A po cestě dospěla k otázce: Komunikuje vzájemně voda, když to lidé nevidí?

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme