CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs
Zádumčivost & divočina

Zádumčivost & divočina

1 půda 2 obestřeno melancholií 3 podobenství o ostrově 4 lidé, kteří jej opustili 5 rákosí, rozpadající se staré stodoly 6 příroda, jež si nakonec bere vše 7 filmová kronika proměny zemědělské krajiny v divočinu 8 deníkové zápisy jsou komentářem poetického filmu o pomíjivosti 9 člověk v přírodě, jeho postoj k ní, jeho odpovědnost 10 film zachycuje postupnou metamorfózu ostrova stejně jako autorčina osobního života Nizozemský ostrov Tiengemeten byl z velké části pod hladinou moře a až odčerpáním vody vznikly plochy zemědělské půdy - v devadesátých letech pak započal projekt na navrácení ostrova přírodě-divočině.

Základní informace

Režisér: Digna Sinke

Originální název: Weemoed & Wildernis

Země původu: Nizozemsko

Rok výroby: 2010

Stopáž: 88 min. 0 sec.

Barva: Barevný

Jazyk: nizozemština

Jazyk titulků: angličtina

Formát média: DigiBeta PAL

Producent: Digna Sinke

Scénář: Digna Sinke

Střih: Albert Elings

Zvuk: Tom d'Angremond, Marc Lizier, M. Euwe, J. Reijen, W. Veldhuis, E. Langhout, S. Broeder, A. Elings

Hudba: Antonín Dvořák

ikona šipkazpět
PŘEHRÁVAT FILMY MOHOU POUZE PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELÉ Z CENTRA DOKUMENTÁRNÍHO FILMU V JIHLAVĚ.

Podobné filmy

¡O no coronado!

¡O no coronado!

Craig Baldwin / Spojené státy / 1992 / 40 min. 0 sec.

Dobyvatelská kronika rekonstruuje španělskou invazi do zemí amerického jihozápadu v první polovině 16. století, rozplétá kontexty, motivace, mýty a historické události a z kritické perspektivy a se značnou ironií buduje epickou ságu obsazení a ovládnutí území, na níž navazuje polemiku se snahami umístit do této oblasti jaderný odpad.V různých podobách zdůrazňuje vztah historické roviny k současnosti – když se rýsují paneláky na pozadí louky, kde se odehrává původní, pro film natočená historická rekonstrukce, anebo když jsou na Coronada dotazováni turisté.

... až na věky

... až na věky

Pavel Koutecký / Česká republika / 1998 / 14 min. 0 sec.

Manželství je cesta do budoucnosti, milenci se od svatebního oltáře v dokumentárních pasážích Pavla Kouteckého vydávají do animovaného světa Michaely Pavlátové. Rozkvetlá přítomnost jedné duše a dvou těl se mění ve vyprahlou ledovou poušť oddělených ložnic, deziluze a pastí.

... když se zrovna nedíváš

... když se zrovna nedíváš

Phie Ambo / Dánsko / 2017 / 84 min. 0 sec.

Elektron se při Youngově experimentu chová jinak, pokud je pokus zaznamenáván. Axiomu z kvantové fyziky podřídila natáčení dokumentaristka usilující zachytit vědou nepostihnutelné projevy lidského vědomí ve fyzickém světě. A po cestě dospěla k otázce: Komunikuje vzájemně voda, když to lidé nevidí?

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme