CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs
Zapomenuté univerzum

Zapomenuté univerzum

1 kontejner 2 doprava zboží 3 vlaky, kamiony, lodě 4 esejistický a politicko-společenský film 5 naléhavá analýza pošetilostí globálního kapitalismu 6 zevrubnost, přesnost, soustředěnost, rozhovory, archivní materiály 7 problém epochy: zjednodušující optimismus lidí, „dobyvatelů přírody" 8 symbolika mořského živlu a reálné hodnoty udržitelného života 9 nezapomenout, že osobní a společenské musí být v souladu 10 nad základní významovou vrstvou se vrší metaforické významy (moře-společnost, moře-existence) Snímek sleduje cestu přepravního kontejneru a finanční transakce s ním související, analyticky zkoumá zásobovací logistiku, všechny nejisté cesty zboží, které se do budoucna mohou stát hrozbou.

Základní informace

Režisér: Noel Burch, Allan Sekula

Originální název: Forgotten Space

Země původu: Nizozemsko

Rok výroby: 2000

Stopáž: 112 min. 0 sec.

Barva: Barevný

Jazyk: angličtina

Jazyk titulků: angličtina

Formát média: HDTV (HDCam)

Producent: Frank van Reemst

Scénář: Noel Burch, Allan Sekula

Střih: Menno Boerema

Zvuk: Joe Knauer, Eckehard Braun

Hudba: Louis Andriessen, Riccardo Tesi

ikona šipkazpět
PŘEHRÁVAT FILMY MOHOU POUZE PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELÉ Z CENTRA DOKUMENTÁRNÍHO FILMU V JIHLAVĚ.

Podobné filmy

¡O no coronado!

¡O no coronado!

Craig Baldwin / Spojené státy / 1992 / 40 min. 0 sec.

Dobyvatelská kronika rekonstruuje španělskou invazi do zemí amerického jihozápadu v první polovině 16. století, rozplétá kontexty, motivace, mýty a historické události a z kritické perspektivy a se značnou ironií buduje epickou ságu obsazení a ovládnutí území, na níž navazuje polemiku se snahami umístit do této oblasti jaderný odpad.V různých podobách zdůrazňuje vztah historické roviny k současnosti – když se rýsují paneláky na pozadí louky, kde se odehrává původní, pro film natočená historická rekonstrukce, anebo když jsou na Coronada dotazováni turisté.

... až na věky

... až na věky

Pavel Koutecký / Česká republika / 1998 / 14 min. 0 sec.

Manželství je cesta do budoucnosti, milenci se od svatebního oltáře v dokumentárních pasážích Pavla Kouteckého vydávají do animovaného světa Michaely Pavlátové. Rozkvetlá přítomnost jedné duše a dvou těl se mění ve vyprahlou ledovou poušť oddělených ložnic, deziluze a pastí.

... když se zrovna nedíváš

... když se zrovna nedíváš

Phie Ambo / Dánsko / 2017 / 84 min. 0 sec.

Elektron se při Youngově experimentu chová jinak, pokud je pokus zaznamenáván. Axiomu z kvantové fyziky podřídila natáčení dokumentaristka usilující zachytit vědou nepostihnutelné projevy lidského vědomí ve fyzickém světě. A po cestě dospěla k otázce: Komunikuje vzájemně voda, když to lidé nevidí?

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme