CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Země našich otců

Obyvatelé městečka Búðardalur v civilním portrétu o obtížnosti fungování v ekonomickém systému tlačícím na snížení ceny jejich práce a produktů reprezentují rub společenských pohybů oživení po státní finanční krizi a v trpělivé observaci ukazují svůj způsob života a přístup k sociálním problémům. Islandský režisér a producent Olaf de Fleur (1975) je držitelem islandské národní ceny Edda za nejlepší dokumentární film (2004). Jeho hraný debut získal v roce 2008 na Berlinale Zlatého medvěda. Guðni Páll Sæmundsson pracoval jako pomocný re- žisér na sedmi dokumentárních filmech.

Základní informace

Režisér: Guðni Páll Sæmundsson, Olaf de Fleur Johannesson

Originální název: Land míns föður

Země původu: Island

Rok výroby: 2011

Stopáž: 56 min. 0 sec.

Barva: Barevný

Jazyk: islandština

Jazyk titulků: angličtina

Producent: Olaf de Fleur Johannesson, Kristin Andrea Thordardottir

Scénář: Olaf de Fleur Johannesson, Guðni Páll Sæmundsson

Střih: Sigurdur Eythorsson

Zvuk: Hjorvar Rognvaldsson

ikona šipkazpět
PŘEHRÁVAT FILMY MOHOU POUZE PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELÉ Z CENTRA DOKUMENTÁRNÍHO FILMU V JIHLAVĚ.

Podobné filmy

¡O no coronado!

¡O no coronado!

Craig Baldwin / Spojené státy / 1992 / 40 min. 0 sec.

Dobyvatelská kronika rekonstruuje španělskou invazi do zemí amerického jihozápadu v první polovině 16. století, rozplétá kontexty, motivace, mýty a historické události a z kritické perspektivy a se značnou ironií buduje epickou ságu obsazení a ovládnutí území, na níž navazuje polemiku se snahami umístit do této oblasti jaderný odpad.V různých podobách zdůrazňuje vztah historické roviny k současnosti – když se rýsují paneláky na pozadí louky, kde se odehrává původní, pro film natočená historická rekonstrukce, anebo když jsou na Coronada dotazováni turisté.

... až na věky

... až na věky

Pavel Koutecký / Česká republika / 1998 / 14 min. 0 sec.

Manželství je cesta do budoucnosti, milenci se od svatebního oltáře v dokumentárních pasážích Pavla Kouteckého vydávají do animovaného světa Michaely Pavlátové. Rozkvetlá přítomnost jedné duše a dvou těl se mění ve vyprahlou ledovou poušť oddělených ložnic, deziluze a pastí.

... když se zrovna nedíváš

... když se zrovna nedíváš

Phie Ambo / Dánsko / 2017 / 84 min. 0 sec.

Elektron se při Youngově experimentu chová jinak, pokud je pokus zaznamenáván. Axiomu z kvantové fyziky podřídila natáčení dokumentaristka usilující zachytit vědou nepostihnutelné projevy lidského vědomí ve fyzickém světě. A po cestě dospěla k otázce: Komunikuje vzájemně voda, když to lidé nevidí?

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme