CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Dokumentárním filmem od zpravodajství ke hranému filmu

ZÁKLADNÍ INFORMACE

  • Datum konání: 26.03.2015

Cyklus čtyř přednášek je věnován pojmu reality a způsobu, jakým lze formovat výpovědi o skutečných událostech ve světě filmu a médií. Soustředíme se na různorodost práce s informacemi a přidanými hodnotami dramatizace, kriticky se zamyslíme nad vnímáním obsahu. Odpovědět nám přijedou zajímaví hosté a jejich výklad doplní řada ukázek či projekcí tematicky propojených snímků.

 

Na začátku si objasníme zákonitosti práce s realitou na pomezí médií a filmu, ve druhé zákonitosti zpravodajství a publicistiky, třetí lekce se zaměří na autorský dokumentární film a ve čtvrtém bloku na mizivou hranici, která dělí hraný film od dokumentárního.

 

 

  1. lekce

V úvodní lekci cyklu se budeme soustředit především na objasnění práce s realitou ve světě médií a filmu. Vysvětlíme si základní pojmy související s daným rozsahem problematiky a také předpoklady plynoucí pro zkoumanou oblast. Položíme si náhledové otázky, kterými se budeme v průběhu celého cyklu zabývat.

V druhé části lekce proběhne projekce snímku Český sen (2004). Kontroverzní dokument vytvořený ve spolupráci autorské dvojice Vít Klusák a Filip Remunda stále budí pozornost. Snímek o hranicích fikce a reality v přímém kontextu s myšlením určitého vzorku dnešní společnosti je samotnými tvůrci označován za první českou filmovou reality show a posbíral řadu ocenění po celém světě.

Více informací o filmu naleznete zde...

 

Vstupné:

Studenti: 25 Kč

Senioři: 30 Kč

Veřejnost: 40 Kč

 

 

Těšíme se na Vás!

ikona šipkazpět

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme