CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Dokumentárním filmem od zpravodajství ke hranému filmu

ZÁKLADNÍ INFORMACE

  • Datum konání: 23.04.2015

Cyklus čtyř přednášek je věnován pojmu reality a způsobu, jakým lze formovat výpovědi o skutečných událostech ve světě filmu a médií. Soustředíme se na různorodost práce s informacemi a přidanými hodnotami dramatizace, kriticky se zamyslíme nad vnímáním obsahu. Odpovědět nám přijedou zajímaví hosté a jejich výklad doplní řada ukázek či projekcí tematicky propojených snímků.

 

Na začátku si objasníme zákonitosti práce s realitou na pomezí médií a filmu, ve druhé zákonitosti zpravodajství a publicistiky, třetí lekce se zaměří na autorský dokumentární film a ve čtvrtém bloku na mizivou hranici, která dělí hraný film od dokumentárního.

3. lekce

Ve třetí lekci prozkoumáme, co se skrývá za označením „Autorský dokumentární film“. Jakým způsobem pracuje se skutečnými událostmi? Co pro autorský dokument znamená osobní hledisko? Jaká má pravidla vyjadřování a argumentace? V jakých úrovních můžeme v dokumentárním filmu jeho principy odhalit? Existuje scénář k dokumentárnímu filmu? Jak pracuje s dramatizací? Tyto a další propojená témata zodpovíme ve druhé lekci tohoto cyklu.

 

Jako host tentokrát přijede do Jihlavy dokumentarista Jaroslav Kratochvíl (1985) se svým debutem Lovu zdar! (2014). Těšit se tak můžete na zajímavé postřehy přímo od tvůrce dokumentu, který z podstaty nabízí ke zvážení mnoho variant úhlu pohledu.
 

 

Vstupné:

Studenti: 25 Kč

Senioři: 30 Kč

Veřejnost: 40 Kč

 

 

Těšíme se na Vás!

ikona šipkazpět

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme