CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Ji.hlava dětem

Ji.hlava dětem

Jupí! Juchajda! Už zase se blíží ten čas, kdy Jihlavu proplete bílá čára a popletené návštěvnictvo dovede až dolů k nám na Ji.hlavu dětem.

ZÁKLADNÍ INFORMACE

  • Datum konání: 25.10.2022 - 30.10.2022
  • Místo akce: OGV II
  • Cena: zdarma

PROGRAM

➤ databáze programu
➤ časový program

AKREDITACE A PŘIHLAŠOVÁNÍ NA DĚTSKÉ AKTIVITY

Ji.hlava dětem je zcela zdarma pro neakreditované i akreditované návštěvníky. Děti dostanou v rámci programu festivalovou akreditaci a zažijí svůj vlastní festival.

➤ Akreditovat děti a přihlásit je na vybrané workshopy můžete zde.*

Na vybrané aktivity z programu Ji.hlava dětem je z důvodu omezené kapacity nutné se přihlásit předem. Na výběr jsou workshopy pro různé cílové skupiny dětí. Volte prosím takové, které odpovídají věku dítěte.

KONTAKT
detem@ji-hlava.cz

* Pokud ještě v naší databázi nemáte účet, vyplňte prosím základní identifikační údaje a vytvořte si heslo. Registrace vám usnadní další komunikaci s MFDF Ji.hlava a váš účet budete moci využívat i v následujících ročnících. Po absolvování základní registrace se vám zpřístupní formulář Akreditace Ji.hlava dětem a přihlašování na dětské aktivity.

Na Ji.hlavě dětem se všechno těší a raduje z dětského pískotu a ječení u večerních koncertů, smíchu i občasného pláče během divadel a scénických čtení v odpoledních hodinách. Není to všechno jenom řev a šílení, ale i klidná chvíle nad šálkem čaje nebo kávy. O čem si při popíjení lahodných nápojů v Kavárně Paseka povídat? Nejlépe o jednom z témat Inspiračního fóra, které se nově na Ji.hlavě dětem představí diskuzemi o současných tématech pro teenage osobnosti. Mluvit se bude třeba o nerůstu. Ale jak mohou děti nerůst? To by byl svět plný trpaslictva. Možná by si ale lidé víc pomáhali a brali ohled na ostatní.

Ji.hlava dětem se rozšiřuje a mění, ale vyrůst nechce. Víc se letos zaměříme i na vztah malého festivalu k místu – k Jihlavě. Spolu s přespolními se místní představí jako lektorské osobnosti na výtvarných dílnách pro nejmenší a rozmanitých workshopechpro ty odrostlejší. Vytrvalé děti se mohou účastnit ambiciózních vícedenních workshopů. Na workshopu Svobodný podcast si zkusí nahrávat a upravovat zvuk. Na Festivalovém filmařském workshopu pak zase natáčet a stříhat. Nebojte, lokny všemu účastnictvu zůstanou.

Na plátně a v minikině letos budou nejen večerníčky a tematická koláž toho nejlepšího z ČT:D inspirovaná tématy Inspiračního fóra, ale máme pro vás i zbrusu nového Filmového průvodce, kde vám své festivalové filmy přijdou představit režiséři a producenti, abyste se mohli rozhlédnout i v krajinách dokumentu. A navíc jsme pro vás i vaše rodiče připravili výběr filmů, které byste mohli navštívit společněve festivalových kinech, ty najdete na konci brožury Ji.hlava dětem.

Tak se těšíme!

ikona šipkazpět

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme