CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Principy pohyblivého obrazu - lekce 1

ZÁKLADNÍ INFORMACE

  • Datum konání: 03.12.2014

Lekce 1 - Úvod 

První lekce proběhne jako teoretický exkurz do tématu. Studenti se detailně seznámí s obdobím na přelomu 19. a 20. století a objevy ze světa vědy a techniky, které stály u zrodu nové umělecké disciplíny – kinematografie. Lidé byli od pradávna fascinováni zaznamenáváním reality. Až kinematograf však umožnil, aby se mohlo rozvinout svébytné filmové umění.

Časy, ve kterých se můžete přednášky zúčastnit:

10.45 – 12.30

12.50 – 14:35

15:00 - 16:30

Budeme rádi, pokud svou účast potvrdíte na cdf@c-d-f.cz.

 

Blok: Principy pohyblivého obrazu

Unikátní workshop Národního filmového archivu, jehož cílem je přiblížit laikům problematiku a historii obrazových médií od camery obscury po 3D projekce. Klíčem k porozumění fenoménu pohyblivého obrazu pro nás bude výprava do dějin před kinematogra?í, doby úžasných vynálezů a objevů, které vedly až k současné podobě audiovizuální kultury.

Workshop je rozdělen na tři lekce. První bude teoretickým úvodem do tématu, druhá přednáška bude praktickou ilustrací filmové techniky a technologie doprovázenou ukázkami filmů natočených na formát 16mm. V rámci třetí lekce účastníci společně vytvoří krátkou ?lmovou koláž ve formátu 16 mm za pomoci nejrůznějších výtvarných technik.

Workshop můžete navštívit každou středu (3.12., 10.12., 17.12.2014)  a vybrat si ze tří časových bloků. Cyklus doporučujeme navštívit celý dle nabídky.

 

ikona šipkazpět

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme