CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Principy pohyblivého obrazu - lekce 2

ZÁKLADNÍ INFORMACE

  • Datum konání: 10.12.2014

Lekce 2 - Praktická 

Pro studenty je připravena řada funkčních exponátů filmové techniky i speciální pomůcky, díky kterým se objevování principů pohyblivého obrazu stane zábavou. Při výkladu se budeme soustředit hlavně na klasické filmové aparáty, jejichž funkce je dostatečně názorná a které lze rovněž rozebrat na jednotlivé součástky nebo s nimi různými způsoby experimentovat. Účastníci budou mít možnost si filmové nástroje osahat a vyzkoušet je v chodu.

 

Časy, ve kterých se můžete přednášky zúčastnit:

10.45 – 12.30 

13:30 – 15:00 !POZOR ZMĚNA!

15:15 - 16:30 !POZOR ZMĚNA!

Budeme rádi, pokud svou účast potvrdíte na cdf@c-d-f.cz.

 

 

Blok: Principy pohyblivého obrazu

Unikátní workshop Národního filmového archivu, jehož cílem je přiblížit laikům problematiku a historii obrazových médií od camery obscury po 3D projekce. Klíčem k porozumění fenoménu pohyblivého obrazu pro nás bude výprava do dějin před kinematografií, doby úžasných vynálezů a objevů, které vedly až k současné podobě audiovizuální kultury.

Workshop je rozdělen na tři lekce. První bude teoretickým úvodem do tématu, druhá přednáška bude praktickou ilustrací filmové techniky a technologie doprovázenou ukázkami filmů natočených na formát 16mm. V rámci třetí lekce účastníci společně vytvoří krátkou filmovou kolážve formátu 16 mm za pomoci nejrůznějších výtvarných technik.

Workshop můžete navštívit každou středu (3.12., 10.12., 17.12.2014)  a vybrat si ze tří časových bloků. Cyklus doporučujeme navštívit celý dle nabídky. 

ikona šipkazpět

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme