CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Principy pohyblivého obrazu - lekce 3

ZÁKLADNÍ INFORMACE

  • Datum konání: 17.12.2014

Lekce 3 - Workshop

Studenti budou cyklus absolvovat praktickým workshopem, během kterého vytvoří vlastní filmovou koláž ve formátu 16 mm za použití nejrůznějších výtvarných technik. Studenti budou vedeni lektory. Výsledky práce budou slepeny do jednoho filmového kotouče jako kolektivní dílo, které bude v závěru lekce promítnuto ze 16 mm promítačky.

Časy, ve kterých se můžete přednášky zúčastnit:

10.45 – 12.30 

13:30 – 15:00 !POZOR ZMĚNA!

15:15 - 16:30 !POZOR ZMĚNA!

Budeme rádi, pokud svou účast potvrdíte na cdf@c-d-f.cz.

 

 

Blok: Principy pohyblivého obrazu

Unikátní workshop Národního filmového archivu, jehož cílem je přiblížit laikům problematiku a historii obrazových médií od camery obscury po 3D projekce. Klíčem k porozumění fenoménu pohyblivého obrazu pro nás bude výprava do dějin před kinematogra?í, doby úžasných vynálezů a objevů, které vedly až k současné podobě audiovizuální kultury.

Workshop je rozdělen na tři lekce. První bude teoretickým úvodem do tématu, druhá přednáška bude praktickou ilustrací filmové techniky a technologie doprovázenou ukázkami filmů natočených na formát 16mm. V rámci třetí lekce účastníci společně vytvoří krátkou ?lmovou koláž ve formátu 16 mm za pomoci nejrůznějších výtvarných technik.

Workshop můžete navštívit každou středu (3.12., 10.12., 17.12.2014)  a vybrat si ze tří časových bloků. Cyklus doporučujeme navštívit celý dle nabídky.

 
ikona šipkazpět

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme