CENTRUM DOKUMENTÁRNÍHO FILMU

logo MFDF Ji.hlavalogo DOK.REVUElogo Inspirační fórum

cs

Lucie Králová

Lucie Králová
Vystudovala humanitní vědy na Karlově univerzitě a katedru dokumentární tvorby na FAMU. Dvakrát získala cenu za Nejlepší český dokumentární film roku na MFDF Jihlava (v roce 2003 za film Zlopověstné dítě a v roce 2005 za film Prodáno), její film Děti z Hartmanic (2005) byl oceněn Zlatým ledňáčkem za nejlepší dokument na Finále Plzeň. Distribuční premiéra jejího nejnovějšího filmu, celovečerní dokumentární detektivky Ztracená dovolená, proběhla v září 2007. Zdroj: www.csfd.cz

Výpis filmů autora

bez náhledu

Monitor venkova

Adam Oľha / Česká republika / 2011 / 26 min. 0 sec.

FilmKONFLIKT ukazuje originální domy architekta Svatopluka Sládečka, čnící mezi klasickou vesnickou zástavbou. Domy, které nesou názvy jako Monitor, Sysel nebo Flaška, vzbuzují u sousedů často rozpaky a jitří emoce. Režiséra společně s moderní architekturou na českých vesnicích zajímá vztah lidí k jejich domům v širším sociálním a kulturním kontextu.

Pahrbek český

Pahrbek český

Lucie Králová / Česká republika / 2009 / 58 min. 0 sec.

Živlový dokument o zrodu minimalistického domu poštovny na vrcholu Sněžky nahlíží fenomén české národní hory v různých vrstevnicích, k nimž patří dědictví sychravých vztahů v českém pohraničí stejně jako současná podnikatelská dobrodružství.

bez náhledu

Ztracená dovolená

Lucie Králová / Česká republika / 2006 / 85 min. 0 sec.

Na začátku doku-detektivky stojí odhozený kufr a v něm plno nevyvolaných filmů. Negativy zachytily neznámé asijské turisty a filmaři se rozhodli, že se vydají po jejich stopách. Ve chvíli, kdy bylo jasné, že na fotografiích jsou Číňané, vstoupili na internetová diskusní fóra. Příběh Čechů, kteří zachraňují Číňanům jejich vzpomínky, se stal natolik populárním, že pomoc nabídla i čínská státní televize. Esej o fotografii a identitě v propojeném světě, film o smyslu uchovávání obrazů, o Češích, Evropanech a Číňanech.

Realizováno za podpory:

Financováno EU
NPO
Ministerstvo kultury
Jihlava
Státní fond kinematografie
Kraj Vysočina
Dále spolupracujeme